Mercedes viní ze strategické chyby systém, nikoliv člověka

U Mercedesu pokračuje šetření monackého klopýtnutí, ale podle sportovního šéfa Tota Wolffa není možné ukazovat prstem na jedince.

2 Štítky: Mercedes Zveřejněno 26. 05 2015 — Jan Pastorek

U Mercedesu pokračuje šetření monackého klopýtnutí, ale podle sportovního šéfa Tota Wolffa není možné ukazovat prstem na jedince.

Když byl v Monte Carlu na trať povolán safety car, Hamilton vyjádřil obavu o výdrž pneumatik, což bylo prvotním impulzem pro to, aby ho tým zavolal do boxů.

„Systém nám jasně ukazoval možnost zastávky v boxech bez ztráty pozice, ale o několik sekund se mýlil,“ konstatoval Wolff. „Když se na to s odstupem času podíváte selským rozumem, logika byla úplně jiná.“

Náskok Hamilton dostatečný neměl, a proto se po přezutí nevrátil na první, ale až na třetí pozici. Wolff říká, že i když rozhodnutí vyjádřil stratég, nebyla to jeho chyba, protože neměl k dispozici správná data.

„Toho člověka a jeho skupiny si cením stejně vysoko jako před závodem. Byl dotlačen k rozhodnutí na základě špatných čísel. Není pochyb o tom, co se stalo. Měli jsme problém s našimi datovými nástroji, ale tyto datové nástroje nám vyhrály mnoho velkých závodů,“ dodal Wolff.

Mercedes měl velkou poradu už v Monaku po závodě, dnes bude mít ve své továrně v Brackley další, na které bude řešit, jak mohlo dojít k takové chybě.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Mercedes viní ze strategické chyby systém, nikoliv člověka”

  1. FantomasMan napsal:

    Čudná dnes doba. Nik nechce zobrať zodpovednosť na seba. Všetci za všetko. A potom ten svet aj tak vyzerá…

  2. Rendy napsal:

    Jaká chyba pořád? Lewis podepsal smlouvu, tak od teď se pojede na Rosberga a titul bude mít Němec, bohužel… 🙁 😉

Napsat komentář