Mercedes vás tahá za nos, varuje Vettel

Stále ta samá písnička – Ferrari po pátku vpředu, Mercedes v roli jakéhosi pozorovatele. Velký rozestup proto Sebastian Vettel označil za blaf ze strany Mercedesu.

Štítky: Ferrari GP Ruska Sebastian Vettel Zveřejněno 28. 04 2017 — Josef Nekvinda

Sebastian Vettel, nynější lídr šampionátu a vítěz druhého tréninkového programu, zůstává i po pátku nadále pragmatický. Přes povzbudivý výsledek tuší, že karty takto vyložené rozhodně nezůstanou po celý víkend. Autodrom v Soči je pod historickou nadvládou Mercedesu, okruh mu neskonale svědčí, a tudíž prý nelze vynášet soudy po prvním dni GP víkendu, kdy Stříbrné šípy za svým hlavním rivalem z Maranella zaostaly o šest desetin sekundy.

„Ano,“ odpovídal novinářům Vettel na otázku, zda Mercedes skrýval svůj pravý výkon. „Myslím, že budou v pohodě. Jde o okruh, který jim padne, takže zítra budou silní.

Vloni tuším, pokud si dobře vzpomínám, každý očekával, že po pátečním programu bude nejrychlejší Williams. Otočilo se to a nejrychlejší byl Mercedes. Takhle můžete být občas uvedeni v omyl. Je tu myslím spousta věcí, se kterými si můžeme pohrát – množství paliva, módy motoru…

Zcela určitě dnes neukázali vše a za další se jim nepodařilo poskládat kolo. Odstup, který vidíte, je vyumělkovaný,“ vykládal vítěz druhého tréninku.

Ani Vettel však neměl zcela hladký vstup do programu, obzvlášť v jeho dopolední části. Problémy měl především s tempem svého SF70H a v závěru se tréninku se dostal i do hodin.

„Spokojeni být můžeme, ale ne tak úplně. Měli jsme dnes ráno trochu těžší úvod, měl jsem problémy s první sadou super měkkých pneumatik a chvíli mi trvalo, než jsem se dostal do tempa. Ke konci už to zase bylo moje auto a výkonnostně to vypadá být v pořádku. Tváří se nicméně tak, že z něho ještě můžeme něco vytlačit, takže nyní musíme objevit kde,“ sděloval své pocity Vettel.

Diskuse k článku

Napsat komentář