Mercedes v Abú Dhabi Hamiltonovi pomáhat nebude

Mercedes nebude upřednostňovat Lewise Hamiltona tento víkend poté, cjeho týmový kolega v neděli dosáhl průlomového vítězství.

Štítky: George Russell Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 18. 11 2022 — Jiří Košta

Lewis Hamilton od svého vstupu do sportu v roce 2007 nikdy nedokončil sezónu F1 bez vítězství.

Mercedes však v Yas Marina nevyvine zvláštní úsilí, aby zajistil, že se Hamilton vyhne ukončení sezony bez vítězství.

„Myslím, že Lewis nepotřebuje žádné upřednostňování a není to to, co by kdy chtěl. Tento rekord vyhrát závod v každé sezoně je pro něj malou prioritou, jde spíše o to, že dostáváme vůz zpět tam, kde může být, a příští rok závodíme o další vítězství v závodech a doufejme, že i o šampionát,” řekl Toto Wolff.

Když se v neděli blížili ke konci svého vítězného sucha, Mercedes odolal jakémukoli pokušení odvolat boj mezi jejich jezdci v závěrečných fázích závodu, když Hamilton pokračoval ve snaze o Russella.

„Jako tým jsme vždy stáli za závoděním bez režie. Nikdy jsme to nedělali jinak, pokud jezdec už matematicky není v boji o šampionát a ten druhý ano. Takže jsme se vlastně těšili, až budou závodit na stejné úrovni se stejnou sadou pneumatik, a diskutovali jsme o tom dnes ráno na strategické poradě.”

Ke konci nedělního závodu se Russell zeptal, zda spolu s Hamiltonem stále bojují. Řekl, že nebyl úplně překvapen, když se dozvěděl, že Hamilton na něj stále mohl tlačit, aby vyhrál.

„Vždy jsme říkali, že můžeme závodit. Toto a tým vložili do Lewise a mě hodně víry a důvěry a evidentně jsme během tohoto roku zažili několik společných okamžiků a vždy to bylo uctivé a myslím, že máme obrovské množství respektu jeden k druhému.

Chtěl jsem jen pochopit pozici. Věděl jsem, jak důležitý je pro tým výsledek jedna-dva. Takže pokud jsme nezávodili, bylo to něco jako ‚přivezte auto domů‘. Pokud bychom závodili, bylo to kvalifikační kolo každé kolo, kde riskujete každou zatáčku, protože kola prostě musela být perfektní. Takže jsem samozřejmě rád, že jsem to vyhrál tímto způsobem.”

Nástupce Audi R8 přijde v roce 2025