Mercedes uznává, že Pérez je reálnou hrozbou pro zbytek sezony

Toto Wolff vyjádřil znepokojení nad rostoucí hrozbou, kterou představuje stále větší vliv Sergia Péreze na závody. Po pomalém startu této sezony s Red Bullem po jeho přestupu z Racing Pointu se přes zimu Pérez dostal do popředí v posledních dvou závodech.

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Toto Wolff Zveřejněno 25. 06 2021 — Jiří Košta

Mexický závodník za sebou dokázal dlouho držet Lewise Hamiltona v GP Ázerbájdžánu, a nakonec si i připsal své druhé vítězství v kariéře. Během posledního závodu na okruhu Paul Ricard se jezdci Red Bullu také vedlo dobře. Pérez dokázal porazit Valtteriho Bottase, přičemž také stavěl v boxech pouze jednou. Mercedes si tak je vědom hrozby, která se objevuje.

„Dvě zastávky byly pro nás nebezpečím, protože Pérez stál v cestě a my jsme to [strategii] pokazili,” řekl šéf Mercedesu Toto Wolff.

Na otázku, zda nyní vidí Red Bull jako větší hrozbu v této sezóně kvůli Pérezovi, protože Red Bull má konečně jezdce číslo dvě, schopného bojovat o důležité body, odpověděl Wolff: „Absolutně. Pokud by Pérez nebyl v okně, měli bychom, alespoň s jedním vozem možnost zvolit druhou zastávku a pak v zásadě postavit druhé auto Red Bull do obtížné situace.

V této fázi máte čtyři vozy, které spolu závodí. Byl vždy v okně a nebyl daleko. Zpočátku zjevně nebyl ve hře o pódium, ale byli schopni jet dlouho na jedné sadě, a to se ukázalo jako správná strategie, jak se dostat zpět na stupně vítězů,” dodává Rakušan.

Mikel Azcona je historicky prvním vítězem PURE ETCR