Mercedes pořád nerozumí chování svých vozů

Už poněkolikáté letos nastavil Mercedes obě auta téměř stejně, avšak vystupující data vzájemně nekorelovaly. Vždy byl na tom jeden vůz výrazně hůře. Stále tak zbývají některé neznámé v oblasti výkonu W08, a to i vzhledem k dominantní velké ceně Kanady.

1 Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 16. 06 2017 — Josef Nekvinda

Po GP Monaka bylo v továrně Mercedesu v Brackley vyvinuto velké úsilí k nalezení nejlepší cestičky pro nastavení vozu pro Montréal. Výsledek? Lewis Hamilton a jeho dominantní vystoupení. Nejlepší v roce. Nejprve připsal 65. pole position a tu pak přetavil v samotné vítězství. To znamenalo opětovný posun Mercedesu do čela Poháru konstruktérů a na poli šampionátu jezdců se Hamilton dotáhl na Sebastiana Vettela na rozdíl pouhých 12 bodů.

Takový výsledek ale nebere tým z Brackley jako samozřejmost. Během víkendu prý znovu nastaly momenty, které jej přesvědčily o nutnosti dalšího bádání. Zaměřit se chce zejména na skutečnost, kdy při kvalifikaci měli oba jezdci německé stáje natolik odlišnou úroveň přilnavosti. Pro nastalou situaci totiž nemá jasné vysvětlení.

„Navzdory téměř totožnému nastavení, Lewisova přilnavost se během kvalifikačních segmentů zvyšovala, zatímco Valtteriho snižovala. A to, pro nás, z neznámých důvodů. Tohle jsou malé otazníky, které tu zůstávají a my se tomu musíme dostat na kobylku,“ uvedl šéf týmu Toto Wolff.

Další zastávkou je nyní Baku a tam by opět mohl hrát roli dlouhý rozvor. Mercedes se proto obává dalšího náročného víkendu, podobného jako zažil v Monaku. Wolff však dodává, že se tým vydá cestou, jakou nastolil před GP Kanady. Tedy, že se pokusí nalézt správné nastavení ještě v továrně.

„Bude to další náročná situace. Loni to byl obtížný závod, zcela jiný, a my v tomto momentě potřebujeme být konzistentní závod od závodu, zůstat v klidu a posbírat body. Nastanou pro nás dobré víkendy, pak ty velmi dobré a přijdou i ty špatné, jako jsme to měli my v Monaku nebo Ferrari v Kanadě. Je to o tom omezit to.

Čím více dat shromáždíte, tím více tomu dokážete porozumět. Viděli jsme to v loňském roce. Každým rokem jsme byli silnější, a to není záležitost instinktivního podnikání, nýbrž vědeckého. Řekl bych, že každá míle, kterou urazíme nás činí lepším, a doufejme že natolik, abychom mohli bojovat o vítězství v šampionátu,“ dodal Wolff.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Mercedes pořád nerozumí chování svých vozů”

  1. NakasiBMW napsal:

    Pokud bylo nastavení totožné tak jde o jezdecký styl. Zřejmě je nutné na letošní Mercedes tlačit víc než kdy dřív což bude na některých tratí extrémně složité. Takže je dost možné že se v Baku bude LH opět dost trápit a obecně na tratích kde nelze jet tak agresivně. Což by mohla být šance pro Bottase ale i pro Ferrari které se zdá velice vyrovnané…

Napsat komentář