Mercedes stále může Verstappena získat, myslí si Brundle

Přestupová sága Maxe Verstappena do Mercedesu v Rakousku opět ožila a to kvůli konfliktu jeho otce s Christian Hornerem.

Štítky: Max Verstappen Mercedes Zveřejněno 2. 07 2024 — Dominik Kovář

Bývalý pilot F1 a televizní komentátor Martin Brundle si myslí, že příběh Maxe Verstappena a Mercedesu ještě zdaleka nekončí. Před závodem v Rakousku byl Verstappen znovu konfrontován ohledně své budoucnosti. Verstappen potvrdil, že pro rok 2025 zůstavá v Red Bullu. Poté však přišel nový spor mezi otcem Josem Verstappenem a šéfem týmu Christianem Hornerem (o kterém jsme psali zde) a vody se znovu rozvířily.

“Zápletka houstne, že? Zdá se, že Mercedes krouží okolo a čeká, co se stane v Red Bullu,” řekl Brundle. “Jestli se něco stane v roce 2025 nebo 2026, ukáže čas. Zjevně ale existuje výstupní klauzule v případě odchodu Helmuta Marka. Christian je přesvědčený, že se to nestane a musí se říct, že Max konzistentně mluví o dlouhodobé smlouvě a chtíči pro tým závodit.”

“Christian poukázal na to, že Max vyhrál všechny své závody, stupně vítězů a šampionáty s Red Bullem. Momentálně vedou docela pohodlně. Jen se nad tím chvíli za myslete, proč byste od toho chtěli utéct? Ale něco se děje a oni stále říkají, že příští rok nikam nepůjde.”

Komfortní náskok přes politické hry

Verstappen má po Rakousku na čele šampionátu komfortní náskok 81 bodů. Ještě nás čeká 13 závodů (a 3 sprinty), takže nic není zdaleka rozhodnuto. Úřadující mistr světa však dělá minimum chyb (Rakousko vyjímkou) a málokdo očekává, že by Verstappen i přes pokles výkonnosti Red Bullu takový náskok prohospodařil.

Zejména v úvodu sezóny se uvnitř mistrovského týmu rozjely politické hry, které na Verstappenovo výkony na trati neměly absolutně žádný vliv. “To, čím musel Max protancovat od Bahrajnu, se všemi těmi intriky a mezitýmovou politikou, která zahrnuje jeho otce, tým a jeho šéfa.. Max musel projít velmi tenkou linií, dostat se z ní a ovládnout všechny závody v úvodu sezóny. Velmi působivé,” ocenil Brundle Verstappena.