Mercedes slaví šestý titul, šéf týmu Wolff ho věnoval Nikimu Laudovi

Díky vítězství Valtteriho Bottase a třetímu místu Lewise Hamiltona, který zároveň zajel nejrychlejší kolo závodu, získal Mercedes potřebný počet zbývajících bodů a zapsal se do historie formule 1. Německá stáj vyhrála pošesté v řadě pohár konstruktérů (žádný jiný tým však ještě šestkrát po sobě nevyhrál Pohár konstruktérů i jezdců současně) a toto vítězství šéf stáje Toto Wolff okamžitě věnoval Nikimu Laudovi.

Štítky: GP Japonska Mercedes Zveřejněno 13. 10 2019 — Martina Nová

„Chceme to věnovat Nikimu, protože byl důležitou součástí týmu od začátku této cesty a jeho přítomnost byla vždy důležitá, pro směs podpory a tlaku. Byl to výjimečný člověk,“ řekl po GP Japonska Toto Wolff na konto trojnásobného mistra světa, který zemřel v květnu tohoto roku. Niki Lauda působil u Mercedesu jako nevýkonný předseda týmu.

„Když jsme se vydali před šesti sedmi lety na tuto cestu, chtěli jsme pravidelně vyhrávat závody a následně bojovat o mistrovství. A o šest let později je to šestý mistrovský titul v řadě… Cítím se tak šťastný za každého, kdo je součástí týmu a za spoustu tvrdé odvedené práce v zákulisí F1. Za to, že se tým dokázal vždy zvednout z bolestivých okamžiků,“ prohlásil šéf Mercedesu.

Do této doby bylo Ferrari jediným týmem, které dokázalo vyhrát šest titulů v řadě, konkrétně v letech 1999 až 2004. Dle slov Toto Wolffa si takový úspěch ale vybírá velikou daň. „Tlak je obrovský, protože si sice můžete říct ‚OK, bojujeme vepředu‘, ale pravdou je, že když nastolíte tak vysokou laťku a máte velmi vysoká očekávání, pak je nesplníte, je to nesmírně bolestivé. Zvyknete si na to… Tohle je věc, kterou řešíme,“ vysvětluje.

„Nakonec se učíme z našich bolestivých zážitků. Tento tým se stal takto silným proto, že se opravdu dokázal vždy zvednout, když to nešlo dobře. Jako například v neděli ráno (v kvalifikaci). A přesně na tom musíme dál pracovat,“ dodává Toto Wolff.

Další úspěch Mercedesu může zajistit Leiws Hamilton už při následující GP Mexika, který může být opět korunován mistrem světa. Aktuálně je jeho nejbližším pronásledovatelem kolega Valtteri Bottas, který díky japonskému triumfu stáhl svou ztrátu na 64 bodů.

Diskuse k článku

Napsat komentář