Mercedes si pohrává s myšlenkou vlastního B-týmu

Šéf Mercedesu Toto Wolff prozradil, že po vzoru Ferrari a částečně také i Red Bullu uvažuje německo-britská stáj o tom, že se spojí s jiným týmem, s nímž by Mercedes úzce spolupracoval.

1 Štítky: Mercedes Zveřejněno 2. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

Partnerství Ferrari a Sauberu pomohla stvrdit Alfa Romeo, která se pro rok 2018 stává oficiálním partnerem švýcarské stáje. Ta je současně i juniorkou Scuderie, když za Sauber bude závodit i člen akademie Ferrari Charles Leclerc. V pozici rezervního pilota pak bude figurovat Antonio Giovinazzi.

Tato taktika, tedy mít vyjma vlastního týmu ještě „béčko“, se zamlouvá i Mercedesu. Ten totiž jako jediný z nejlepší trojky něco takového nemá. „Myslím, že to dělají velmi chytře,“ nechal se slyšet šéf Stříbrných šípů Toto Wolff. „Mají dobré vztahy s Haasem. To mu pomohlo a teď dělá Ferrari se Sauberem něco velmi vizionářského. S Fredem Vasseurem jakožto týmovým šéfem Sauberu na jejich straně to může být aliance, která pro nás může být nebezpečná.“

I proto už se Mercedes poohlíží po možnosti vlastního B-týmu. „Je to něco, co zvažujeme. Není to snadné, protože nechcete rozptýlit vlastní organizaci a spolupracovat s jiným týmem. Nejsme jediní, kdo má takové myšlenky, ale zatím je to pouze v rovině diskuzí,“ prozradil Wolff.

Diskuse k článku

Napsat komentář