Mercedes se bojí „neuvědomělé“ týmové režie

Mercedes zvažuje, že oba jeho jezdci budou mít naprosto stejnou strategii poté, co navzdory vítězství v kvalifikaci na minulou GP Velké Británie Valtteri Bottas závod stejně prohrál

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 26. 07 2019 — Pavel Turek

Hamilton závod v Anglii vyhrál se strategií jediné zastávky v boxech. Bottas stavěl dvakrát poté, co během prvního pitstopu dostal stejnou sadu pneumatik, takže podle pravidel musel stavět ještě jednou pro jinou směs. Bez ohledu na to, jak dobrá ta stávající byla.

Ukázalo se ale, že vyhnout se strategii jediné zastávky bylo Bottasovo přání a této strategii nevěřil ani Hamilton.

A jelikož se následně ukázalo, že strategie jediné zastávky, kterou navíc podpořil výjezd safety caru, byla lepší, Mercedes nyní zvažuje, že už odlišné strategie svých jezdců nepřipustí.

„Diskuze, kterou jsme s nimi měli toho rána, byla o tom, že když jim dáme stejné pneumatiky, stejnou strategii, tak jejich pořadí v první zatáčce, na konci prvního kola, rozhodne o závodu. A cítili jsme, že přijetí jejich návrhu rozdělit strategie přinese zajímavý závod,“ řekl šéf Mercedesu Toto Wolff.

Lewis Hamilton zůstal na trati déle, než týmový kolega Valtteri Bottas. Na trať vyjel safety car, což Hamiltonovi v tomto případě pomohlo. Celá situace ale mohla dopadnout opačně, proto chce Wolff zbytečným rizikům předejít.

„V mnoha případech se to stále překrývalo: Věděli jsme, že budou navzájem závodit, ale možná s jinou strategií. Tak jsme to tak zkusili. Musíme se ale zamyslet nad tím, že i když různé strategie měly smysl, otázkou je, zda tím nikoho nevědomky neupřednostňujeme? Protože to fakt nechceme. Určitě jsme získali zkušenosti a více dat, abychom mohli posoudit, zda je to něco, co chceme v budoucnu dělat.“

Týmy jako je Ferrari nebo zejména Red Bull, či týmy ze středu pole, rády volí odlišnou strategii pro své jezdce, aby se přesvědčily, která je tou lepší.

Diskuse k článku

Napsat komentář