Mercedes se v sobotu nudit nebude, dle Bottase je třeba doladit vyváženost vozu

Mercedes ovládl první dva tréninky, když Bottas byl pokaždé první a Hamilton druhý. Fin oceňuje balíček novinek, který německá stáj přivezla na japonskou Suzuku, a věří, že jeho vůz se může ještě hodně zlepšit.

Štítky: GP Japonska Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 11. 10 2019 — Martina Nová

Během obou pátečních tréninkových jízd na GP Japonska předvedli jezdci Mercedesu dominanci, když Bottas s Hamiltonem v obou případech obsadili první dvě místa.

„Byl to velmi pozitivní den. Vyzkoušeli jsme některé nové věci, které pro tento víkend máme k dispozici. Jsem rád, že počasí zůstalo dobré, najeli jsme hodně kol a samozřejmě i využili pneumatiky určené na sobotu,“ pochvaloval si jízdy Bottas.

„Velmi dobrý trénink, od začátku jsem se cítil dobře. Obecně jsem s autem celkem spokojený. Jsou tam drobné věci ohledně nerovnováhy vozu, které je třeba ještě doladit. Ale cítil jsem se dobře v závodní i kvalifikační simulaci. Musíme mít ale stále na paměti, že to je jen trénink, nicméně je to pěkný pocit, co jsme s autem dokázali dnes předvést.“

Finský pilot očekává, že Mercedes čas, který je k dispozici mezi tréninkem a nedělní kvalifikací, věnuje vylepšení vozu W10. „Pokusili jsme se udělat vše, co jsme dnes mohli. Upřednostnit některé věci a efektivně využít čas,“ vysvětloval.

„Myslím, že jsme odvedli dobrou práci a musíme odvést stejně dobrou práci i s analýzou dat na neděli. Věřím, že zítra budeme plně zaměstnáni, abychom doladili potřebné detaily,“ dodal Bottas.

Diskuse k článku

Napsat komentář