Mercedes se těší na boj se svým pilotem u Red Bullu

Šéf Mercedesu Toto Wolff se obvykle nezajímá o jezdecké složení ostatních týmů. Tentokrát ale udělal rodák z Vídně výjimku a jmenoval pilota, u kterého doufá, že se mu jednou povede dostat se do sedačky Red Bullu.

Štítky: AlphaTauri Nyck de Vries Red Bull Toto Wolff Zveřejněno 2. 01 2023 — Vašek Štěpánek

Bývalý svěřenec Mercedesu, šampion formule 2 a formule E Nyck de Vries bude v roce 2023 závodit v sesterském týmu Red Bullu v AlphaTauri. Nizozemec v italské stáji nahradí Pierra Gaslyho, který bude zase hájit barvy Alpinu.

De Vriesův bývalý šéf Toto Wolff doufá, že se bude 28letému závodníkovi v novém prostředí dařit a že se jednoho dne dostane i do ‚seniorského‘ týmu z Milton Keynes. Podle Rakušana by si takový posun De Vries zasloužil.

„Opravdu doufám, že se mu [De Vriesovi] bude v AlphaTauri dařit a že tam bude spokojený. Je to velký talent a je dobře, že se do F1 nakonec dostal. Bohužel jsme mu tuto možnost nebyli schopni nabídnout, a proto nebyl žádný problém ho z Mercedesu propustit.

Dlužili jsme mu to a nemohu se dočkat, co příští rok na trati předvede. Snad udělá dojem a snad se jednoho dne dostane i do hlavního týmu Red Bullu. Nepochybuji o tom, že Nyck má dostatečné kvality pro boj na nejvyšších příčkách,“ vychválil De Vriese Wolff.

Pokud by v horizontu dalších pár let skutečně došlo k této situaci – a De Vries by se opravdu do Red Bullu dostal, stal by se tak přímým konkurentem svého mateřského týmu. Tota Wolffa ale tento potenciální budoucí scénář nechává klidným.

„Víte, je to sport a my jsme profesionálové. Pokud se Nyck jednou opravdu dostane do Red Bullu, bude to díky svému talentu a bude to zasloužené. On je sportovec a takové situace by bral sportovně,“ dodal šéf Mercedesu.