Mercedes se snažil získat šéfkonstuktéra Red Bullu Adriana Neweyho

Mercedes oslovil Adriana Neweyho krátce předtím, než slavný designér monopostů formule 1 prodloužil smlouvu s Red Bullem

Štítky: Adrian Newey Christian Horner Helmut Marko Red Bull Zveřejněno 10. 05 2023 — Jiří Košta

To je tvrzení zahraničního webu, které uvádí, že Neweymu zavolal bývalý zaměstnanec Red Bullu, který nyní pracuje jako osobní asistent šéfa Mercedesu Tota Wolffa.

Dr Helmut Marko z Red Bullu tuto zprávu potvrdil.

„Může se zdát, že pan Wolff nemá úplnou důvěru ve své vlastní lidi, kteří řeší problémy s jejich vozem,” řekl 80letý Rakušan.

Nedávno také bylo oznámeno, že Ferrari oslovilo technického ředitele Red Bullu Pierra Wacheho a další – ohledně možného přechodu do Maranella.

Paddockem se šíří, že Ferrari tlačí na Red Bull, aby umožnil inženýrům tuto změnu provést výměnou za uvolnění Laurenta Mekiese, aby se stal novým šéfem Alpha Tauri vlastněným Red Bullem před koncem jeho smlouvy.

Dojde k výměně rukojmích za Laurenta Mekiese?

„No, nemáme žádné rukojmí,” řekl Christian Horner, šéf Red Bullu.

„Jednotlivci, kteří byli zmíněni v souvislosti s Ferrari, za mnou minulý týden přišli a zmínili se o své nedůvěře v některé z těchto fám,” prozradil.

„Neplánujeme, že by se do Maranella připojili starší členové našeho týmu.”

Marko potvrdil: „Všichni chceme, aby Ferrari bylo konkurenceschopné. Ale takhle to nefunguje. Nejsme na arabském bazaru. Ale to je kromě skutečnosti, že náš Pierre Wache se vůbec nechce stěhovat.”