Mercedes se omluvil Hamiltonovi za neřiditelné auto

Toto Wolff se po páteční rozepři veřejně omluvil Lewisi Hamiltonovi za slabou výkonnost letošního monopostu. Ani v Imole se Britovi nepodařilo najít loňskou rychlost…

Štítky: GP Emilia Romagna Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 24. 04 2022 — Lukáš Štěrovský

Hamilton totiž skončil mimo bodované pozice poté, co se většinu závodu snažil bez úspěchu předjet vůz AlphaTauri Pierra Gaslyho. Trápení sedminásobného šampiona navíc umocnilo páté místo kolegy George Russella.

„Omlouvám se za to, jaké auto jsi musel řídit,“ vzkázal Hamiltonovi hned po závodě do vysílačky týmový šéf Toto Wolff. „Vím, že vůz je neřiditelný a není hoden zisku bodů. Byl to hrozný závod, ale dostaneme se z toho,“ sypal si Wolff popel na hlavu.

„Trochu jsme si s Lewisem vyměnili názory. Omluvil jsem se mu za to auto, které musí momentálně řídit,“ sdělil Wolff po závodě pro štáb Sky Sports. Narážel tak na fakt, že Brit v sobotu večer označil letošní mercedes jako jedno z nejhorších aut, které v kariéře řídil.

„Lewis moje názory uznal, vše je v pořádku. Ale byl to opravdu špatný závod. Za vozem Alpinu se vytvořil vláček DRS, kde se prostě nedá předjíždět. U George jsme podle mého viděli, jak dobře dokáže auto na čistém vzduchu jet, ale musíme vůz napravit. Teď prostě nejsme hodni toho, abychom se stali mistry světa,“ uzavřel Wolff.

V zemi Ferrari dominoval Red Bull, Norris na podium