Mercedes se má v jedné věci od Red Bullu co učit

Během prvních pokusů ve třetí části kvalifikace využil Red Bull Sergia Péreze, který za sebou na rovince vytáhl Maxe Verstappena. Nizozemec tak i díky vyšší rychlosti na rovince zajel kolo, které mu zajistilo dominantní pole position s náskokem přes tři desetiny. Mercedes přiznává, že se na taktiku svého rivala do budoucna zaměří.

Štítky: GP Abú Dhabi Mercedes Red Bull Zveřejněno 11. 12 2021 — Lukáš Štěrovský

„Red Bully to zvládly bezchybně,“ pochválil konkurenční vozy šéf Stříbrných šípů Toto Wolff. „Opravdu jim patří uznání, získaly tím výhodu. Ale my jsme neměli dostatečné tempo. V dalším kole už slipstreamu nevyužívaly, a přesto byly rychlí. Je to ale ponaučení a do budoucna to zvážíme,“ dodal.

Mercedes na rozdíl od ostatních v minulosti podobnou taktiku nevyužíval, protože se domníval, že čas získaný na rovince ztratí druhý jezdec těsnou jízdou za vozem před sebou (=nižší přítlak) v zatáčkách.

O využití aerodynamického stínu před kvalifikací nežádal ani Lewis Hamilton. „Pracujeme jako tým v tom smyslu, že Valtteri musí odvést co nejlepší práci sám za sebe, abychom byli jako tým co nejvýše. Tohle není něco, o čem bychom se bavili.“

Ani Verstappen se však nedomnívá, že mu jízda za Pérezem pomohla k rychlému času. „Probíralo se to před kvalifikací, domluvili jsme se, že to zkusíme jen v prvním pokusu. Bylo to hezky provedené, ale k deváté zatáčce to není dlouhá rovinka, získal jsem možná tak desetinu. Ale ukázalo to, že Checo je skvělý týmový kolega, patří mu dík, je radost s ním pracovat,“ sdělil médiím.

Verstappen v kvalifikaci deklasoval konkurenci