Mercedes z F1 bude dodávat motory týmu ve formuli E

Mercedes prozradil některé aspekty spolupráce mezi týmy F1 a formule E. Německá značka opouští seriál cestovních vozů DTM a soustředí se převážně na F1 a formuli E. Motory pro elektrickou sérii bude například vyvíjet v továrně v Brixworthu. Tam se vyvíjí pohonné jednotky pro týmy formule 1 Mercedes, Force Indii a Williams.

Štítky: Formule E Mercedes Zveřejněno 17. 05 2018 — GPF1.cz

Mercedes nastoupí do seriálu elektrických formulí v sezoně 2019/20 na konci příštího roku. Samotný FE tým bude podporovat stáj F1. V přípravě na svou premiéru Mercedes rozšiřuje své zázemí, které je zodpovědné za motory.

Podpory se menšímu týmu FE dostane také od základy stáje F1 v Brackley (35 kilometrů od britského Oxfordu). Provozní zajištění zprostředkuje společnost  HWA AG, firma, které pro Mercedes provozuje tým v DTM. Jméno nese po Hansi Werneru Aufrechtovi, duchovním otcem značky AMG.

V síti těchto synergií vznikne FE tým s názvem Mercedes EQ Formula E team. Hodlá zužitkovat své poznatky na poli divize závodních motorů ‚High Performance Powertrains‘ a hybridních řešení pro formuli 1.

„Zkušenosti s rekuperátory energie (ERS – Energy Recovery Systems) vedly k rychlému poznání jak v oblasti hardwaru, což zahrnuje výkonné elektromotory, tak v oblasti zpětného využití rekuperované energie, což přispívá zprostředkování hybridní energie v závodním prostředí.“

Sledujte náš sesterský web formule E. Podobně jako Mercedes se v GPF1 soustředíme na klasiku světa motorsportu, formuli 1 a inovativní svět formule E a e-mobility.

Tento víkend se jede v Německu ePrix Berlína. GPF1 je spolupořadatelem eventu, ve kterém část fanoušků a novinářů míří do Německa za účelem poznat mladý a technologicky perspektivní seriál z maximální blízkosti, aby o něm mohla poreferovat díky zkušenosti z první ruky.

Diskuse k článku

Napsat komentář