Mercedes původně o Hamiltona nestál

Bývalý technický ředitel Mercedesu Nick Fry odhalil ve své knize, že německý tým nebyl přesvědčen ohledně angažování Lewise Hamiltona. Zlom v jednání nastal při příchodu Nikiho Laudy, který chtěl Brita získat za každou cenu.

Štítky: Lewis Hamilton Nick Fry Zveřejněno 14. 09 2019 — Lukáš Podstata

V sezoně 2010 se Mercedes jako tým vrátil do šampionátu formule 1. Původní jezdecká sestava byla ve složení Nico Rosberg – Michael Schumacher.

Po skončení ročníku 2012 ale Michael Schumacher opustil seriál formule 1 a německý tým musel za sedminásobného mistra světa získat adekvátní náhradu. Nick Fry přiznal, že Mercedes nejdříve pochyboval, zda Hamiltona angažovat do svých řad. Za Schumachera chtěl jiného Němce, a to Nicka Heidfelda.

„Nejprve jsem Mercedes nedokázal přesvědčit, aby Lewise získali. Několikrát mi bylo řečeno, abychom jsme se podívali po někom jiném,“ napsal ve své knize (Drive. Survive. Win) Fry.

Zlom v jednání nastal, když se součástí Mercedesu stal Niki Lauda. Ten si byl s obsazením Hamiltona u Mercedesu jistý. Pro Rakušana neexistovala žádná jiná alternativa. „Přiveďte ho, později Mercedes požádám o souhlas,“ řekl týmu Lauda.

Konečné rozhodnutí německého týmu se nakonec stalo klíčové, protože od doby, kdy Hamilton začal pro Stříbrné šípy závodit, nepoznal německý tým nic jiného než úspěch. Tým vyhrál posledních pět titulů Pohárů konstruktérů a samotný Brit dokázal v jeho barvách celkem čtyřikrát ovládnou bodování Pohárů jezdců.

Diskuse k článku

Napsat komentář