Mercedes přiznal, že “poprvé po osmi letech jsme neměli rychlost na vítězství”

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff po vítězství Maxe Verstappena připustil, že jeho tým vůbec poprvé v éře turbohybridů neměl „žádné zbraně ve zbrojnici“ k vítězství poté, co Red Bull pohodlně předčil stříbrné šípy na Red Bull Ringu.

Štítky: Mercedes Red Bull Toto Wolff Zveřejněno 2. 07 2021 — Jiří Košta

Pro Verstappena to byl téměř dokonalý víkend. Po startu z pole position zůstal na čele, kde si dokázal budovat náskok. Přestože v úvodních fázích závodu se Hamilton poměrně dokázal držet za Red Bullem, po zastávkách v boxech už si jel Holanďan ve své vlastní lize.

„Nebyl to špatný výsledek, ale co se týče rychlosti, tak je to poprvé po osmi letech, kde jsme se trápili s rychlostí. Drbeme si hlavy, podíváme se na závod a uvidíme, zda můžeme udělat něco lépe s ohledem na nastavení,” říká šéf Mercedesu Toto Wolff.

Myslím si, že máme nějaká vodítka pro kvalifikaci. Ale co se týče závodního tempa, je to vždy vyrovnané. Je to zajímavé, a těším se na analýzu. Uvidíme, zda dokážeme odvést lepší práci.”

Tým z Milton Keynes přivezl ve čtvrtek a v pátek další vylepšení pro monopost, ale všechny týmy už se také soustředí na formule pro sezonu 2022, kdy přijde výrazná změna pravidel.

„Red Bull přijel s náklaďáky a dodávkami s novými díly. Upřímně, je to strategie, která ukazuje, že se vyplácí. Dokázali jet svojí vlastní ligu. Přestali jsme letos vyvíjet, protože věříme, že příští rok bude důležitý. Dodáváme tak jen pár drobných úprav.

Šampionát se ale nevyhrává přidáním pár prvků, v určitý moment se budou týmy jako Red Bull také muse plně soustředit na novou sezonu. To znamená, že všechno, co teď děláme, veškerá nastavení, práce s pneumatikami a optimalizace, bude velmi, velmi důležitou součástí,” dodává Rakušan.

Německo plánuje pustit autonomní vozidla do běžného provozu už příští rok!