Mercedes připustil zájem o Leclerca, ale až v dlouhodobém horizontu

Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že jezdec Ferrari Charles Leclerc musí být v "dlouhodobém" hledáčku jeho týmu, ale ne v "krátkodobém a střednědobém" horizontu.

Štítky: Charles Leclerc Mercedes Zveřejněno 29. 04 2023 — GPF1.cz

Leclercova smlouva s Ferrari vyprší na konci roku 2024 a již několik měsíců je spojován s Mercedesem jako potenciální volba pro tým, až sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton ukončí kariéru. Hamiltonovi končí v této sezoně smlouva s Mercedesem, ale očekává se, že ji prodlouží na další dvouleté angažmá, jak už bylo dříve naznačeno.

Na začátku víkendové Velké ceny Ázerbájdžánu Leclerc odpovídal na další otázky ohledně možného zájmu Mercedesu, a přestože trval na tom, že nedošlo k žádnému kontaktu, podnítil jistou intriku tím, že dodal “zatím ne”.

Na otázku, zda je třeba Leclerca sledovat vzhledem k jeho smluvnímu statusu a zda došlo k nějakému kontaktu s ním nebo jeho managementem, Wolff odpověděl:

“Myslím, že nikdo nepochybuje o Charlesových schopnostech. Je to dobrý člověk. Jediný okamžik, kdy jsem s ním mluvil, bylo, když jsme se bavili o tom, kde je v Melbourne gate, když jsme nastupovali do letadla! Jinak žádný kontakt. Myslím, že je stoprocentně oddaný a loajální vůči Ferrari. A je to jeho smlouva. A stejně tak my jsme stoprocentně odhodláni dát náš podpis na papír s Lewisem.”

Když byl Wolff znovu dotlačen ke konkrétnímu prvku, zda je třeba o Leclercovi uvažovat, pokud je k dispozici, řekl:

“Charles je super chlapík a pro dlouhodobou budoucnost je to někdo, koho musíte mít stále na radaru. A to je jasné.

Ale ne pro krátkodobou a střednědobou budoucnost.”