Mercedes přepisuje rekordy, Bottase jen mrzí špatné starty

Už v Baku Stříbrné šípy stanovily rekord v podobě největšího počtu dvojitých výher v jedné sezoně. Ve Španělsku pak zase Mercedes vyrovnal rekord v počtu po sobě jdoucích „doublů“, kterých má na kontě už pět. Lepším z dvojice jezdců byl tentokrát Lewis Hamilton.

Štítky: GP Španělska Mercedes Zveřejněno 12. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

Největší drama se odehrálo na startu, kde Hamilton překonal Bottase, který se posléze musel bránit útoku Vettela. „Byl to velmi zajímavý a těsný start. Věděl jsem, že Valtteri bude brzdit velmi pozdě a ponoří se hluboko do zatáčky, takže to nebude opakování Baku. Pak jsem si všiml červeného auta, jak se vynořilo po našem boku, takže jsem vůbec neměl představu, jestli Vettel není vpředu,“ popisuje krušné momenty Brit.

„Jinak musím smeknout před tímto výjimečným týmem, tvoříme historii. Jsem velmi vděčný, že jsem jeho součástí. Jsem pyšný na všechny, co pracují na trati i v továrně. Rozhodně to bylo těžkých několik prvních závodů. Je to skvělé auto, ale ne vždy jsme sami na čele. Proto jsem vděčný, že jsme dnes dokázali získat nějaký rozdíl a odpoutat se od ostatních,“ vykládá Hamilton.

O poznání smutnější byl Valtteri Bottas, který opět klesl na druhé místo v šampionátu. „Bylo to hodně těsné, ale závod jsem ztratil na startu. Spojka se chovala zvláštně, sekla se, pak se zase uvolnila a znova sekla. Nikdy se mi to ještě nestalo. Musím zjistit, proč máme obecně tak špatné starty a co se stalo,“ tvrdí Fin.

Mercedes už má s podobnými potížemi zkušenost. Nepředvídatelné chování spojky a s tím spojené slabší starty řešil v podstatě celou sezonu 2016.

Diskuse k článku

Napsat komentář