Mercedes pozastavil jednání se Sauberem. Chce Wehrleina pro sebe?

Mercedes se snažil svému svěřenci Pascalu Wehrleinovi zajistit závodní sedačku u Sauberu. Německá stáj prozatím tato jednání pozastavila. Pravděpodobně tak učinila, protože zvažuje, zda talentovanému pilotovi Manoru nenabídne angažmá sama. Wehrlein patřil mezi jezdce, kteří byli spojováni s přestupem do Force Indie. Toto místo nakonec získal jeho týmový kolega Esteban Ocon. Mladý Němec tak měl…

1 Štítky: Mercedes Pascal Wehrlein Toto Wolff Zveřejněno 6. 12 2016 — Marie Tomšíková

Mercedes se snažil svému svěřenci Pascalu Wehrleinovi zajistit závodní sedačku u Sauberu. Německá stáj prozatím tato jednání pozastavila. Pravděpodobně tak učinila, protože zvažuje, zda talentovanému pilotovi Manoru nenabídne angažmá sama.

Wehrlein patřil mezi jezdce, kteří byli spojováni s přestupem do Force Indie. Toto místo nakonec získal jeho týmový kolega Esteban Ocon. Mladý Němec tak měl v podstatě dvě možnosti – buď zůstat s Manorem, nebo se pokusit uspět u Sauberu. Mercedes potvrdil, že se švýcarským týmem jednal ohledně jezdeckého složení, ale tato diskuse byla pozastavena.

Pavel Turek OMV

Nyní Wehrlein patří mezi největší favority na pozici pilota Mercedesu, kde by nahradil odcházejícího Nika Rosberga. Na druhou stranu, tovární tým si uvědomuje, že přijetí tak mladého pilota nese určitá rizika. „Jednání mezi námi a Sauberem jsou pokročilém stádiu. V posledních několika týdnech jsme s nimi měli pár pozitivních rozhovorů. Ale vzhledem k nově nastalé situaci jsme je pozastavili,“ komentoval šéf Mercedesu Toto Wolff.

Wolff patří mezi velké příznivce Pascala Wehrleina, ale je si vědom faktu, že junior pravděpodobně nebude schopný zasáhnout do boje o titul. Důvodem je nedostatek zkušeností – Wehrlein zatím absolvoval jedinou sezonu v F1.

„Pascal je ambiciózní mladý muž. Má velké cíle a my sdílíme tyto cíle. To je důvod, proč je součástí našeho vývojového programu. Má za sebou rok s Manorem. Pokud bych mohl vytvořit seznam vánočních přání, chtěl bych, aby byl ještě tak rok nebo dva v týmu uprostřed startovního pole. Ale letos žádný seznam přání nebude. Musíme zvolit vhodný kompromis. Nico udělal odvážnou věc a my možná budeme muset přijmout stejně odvážné rozhodnutí.“

V úvahu přichází také Fernando Alonso, ale Wolff zdůraznil, že nechce porušovat žádné smlouvy. „Ano, my respektujeme smlouvy ostatních týmů a jejich pilotů. Ani my bychom nechtěli, aby nás piloti opustili, když se jim naskytne nová příležitost. To proto tady jsou smlouvy, a my je respektujeme. Nechceme, aby nastala situace, která vyvolá právní bitvu nebo nějaký konflikt. Samozřejmě, je tady možnost dohody, kdy bychom našli vhodné řešení pro obě strany. Nemohu vyloučit ani tuto možnost.“

Čtěte dále: Analýza: Mercedes hledá náhradu za Rosberga. Jaké má možnosti a co pro něj znamenají?Diskuse k článku

Jeden komentář: “Mercedes pozastavil jednání se Sauberem. Chce Wehrleina pro sebe?”

  1. Vlado S napsal:

    Podľa mňa by mal Mercedes jednoznačne nasadiť Wehrleina – proste buď veria svojmu juniorskému programu, alebo nie. Red Bull mi z hľadiska manažmentu nie je vôbec sympatický, ale má gule na odvážne rozhodnutia a verí ľuďom, ktorých si vyberie – aj mladým jazdcom.

Napsat komentář