Mercedes potřebuje k návratu na vrchol tak čtyři závody

Nový stříbrný šíp je podle předsezonních testů ‚nervózním‘ autem. Mercedes má nyní už jen pár dní na to, aby se stihl zbavit svých problémů ještě před víkendem v Bahrajnu. Hamilton si ale myslí, že ke zkrocení zlé W13 bude potřeba více času.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 15. 03 2022 — Vašek Štěpánek

Sedminásobný mistr světa se už letos několikrát nechal slyšet, že Mercedes aktuálně není v pozici, ve které by mohl vyhrávat závody. Je ale nutné číst mezi řádky – podobná slova zní z úst Mercedesu každý rok a pokaždé jsou od začátku roku vpředu.

Na základě telemetrických dat je však patrné, že agresivní W13 bez bočnic je při nejmenším nervózním a nezkroceným monopostem. Vůz hodně trpí nežádoucím poskakováním, pomalý ale rozhodně není.

„Předsezonní testy byly obtížné. Je to až šílené, jak málo času na testování nyní máme. Dříve jsme měli hodně testovacích dnů a dnes to jsou dohromady jen tři na jezdce, což je opravdu málo a nové auto kvůli tomu budeme poznávat i v Bahrajnu.

Subaru odhalilo elektrický koncept STI E-RA pro závody GT

Vlastně ne pouze tady, máme hodně problémů, které je potřeba vyřešit. O autě toho ale zatím moc nevíme, a tak je těžké začít cokoliv napravovat. Řekl bych, že nás tyto problémy mohou potkávat minimálně první čtyři závody.

Velmi nás překvapilo poskakování vozů, je to jev, který asi nikdo nečekal. Abych byl upřímný, je to nepříjemné. Nejde jen o mě a o můj věk, George po testech bolely záda, a to je mu jen 24 pokud se nemýlím,“ prozradil Hamilton.

Britský závodník také přiznal, že v Mercedesu jsou z nové sezony a agresivního monopostu nadšeni. „V týdnu budu mít několik pracovních hovorů s lidmi a inženýry z našeho týmu. Je potřeba s nimi probrat spoustu věcí.

Musíme vědět, jak minimalizovat skákání auta. Musíme si být jisti v tom, jak náš nezkrocený vůz dobře nastavit a vyždímat z jeho výkonu absolutně vše. Nevím, jak na tom jsme, na výhru to ale nevypadá,“ zpochybnil pilot Mercedesu své šance zkraje sezony.