Mercedes po vzoru Ferrari vyhrožuje odchodem z formule 1

Nejenom nové motory, ale také nejasná vize vedení F1 ohledně směřování královny motorsportu leží v žaludku Mercedesu. Dokonce natolik, že podle šéfa Tota Wolffa tým zvažuje, zda v šampionátu po roce 2021 vůbec zůstávat.

1 Štítky: Liberty Media Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 29. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Šéf Stříbrných šípů se vytasil s kritikou agregátů v podstatě hned po zveřejnění nových plánů na pohonné jednotky pro rok 2021. Teď Toto Wolff ještě přitvrdil, když prohlásil, že stejně jako Ferrari by ani Mercedes nemusel od sezony 2021 v F1 pokračovat. Rakušanovi se totiž nelíbí, kam královna motosportu pod Liberty Media směřuje.

„Dělat náhodné akce, jako bylo představení jezdců Michaelem Bufferem v Austinu, to sportu neprospěje. Nevidíme žádnou vizi.  Nikdo neví, kam směřujeme. Víme jen to, že prodeje a zisky hodně klesly,“ naráží Wolff na první pohled špatné hospodářské výsledky nových majitelů F1 za úvodní rok.

Nový majitel F1 registruje výrazný pokles výnosů až o 160 milionů dolarů

„Takže scénář zahrnující náš odchod z F1 je možný. Stejně jako v případě Ferrari. Všechno, co Sergio Marchionne (prezident Ferrari, pozn. red.) řekne, se musí brát vážně. F1 musí zůstat vrcholem technologie s nejlepší konkurencí. Pokud však toto zaměníte za standardizované díly a falešné prostředí, které oslabí nejlepší a pomůže nejslabším, myslím, že to není naše DNA.

Pokud neuvidíme, co je základem formule 1, pak si budeme muset položit obtížnou otázku: ne jestli, ale v jakém odvětví motorsportu, které dosahuje nejvyšší úrovně, chceme soutěžit?“ táže se Wolff. Naráží tím na přesun Mercedes z DTM do formule E? Těžko říci.

Diskuse k článku

Napsat komentář