Mercedes brzy prodlouží s Bottasem. Může za to i Hamilton

Podle bývalého pilota F1 Jyrki Järvilehta alias JJ Lehta Mercedes už brzy oznámí, že prodloužil smlouvu s Valtterim Bottasem. Stane se tak zřejmě i na popud Lewise Hamiltona. Informaci přinesl také list L'Equipe. Podle něj oproti tomu není tak jistá dohoda Renaultu s Estebanem Oconem. Záleží na Hülkenbergovi

1 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 27. 08 2019 — Lukáš Štěrovský

Že úřadující šampion měl svoje slovo při výběru týmového kolegy pro rok 2020, to přiznal i šéf Mercedesu Toto Wolff. Hamilton si měl vybrat Bottase, což Mercedes po třech sezonách bojů mezi Britem a Nikem Rosbergem kvituje – vztah mezi Hamiltonem a Finem je přece jen klidnější.

„Předtím, než to bude oficiální, nemůžete tomu úplně věřit,“ říká Lehto. „Ale rozhodně doufám, že je to pravda. Valtteri letos odvedl dobrou práci a bojoval s Hamiltonem velmi dobře. Sice měl před letní pauzou několik špatných závodů, ale myslím, že tehdy už dávno bylo rozhodnuto o jeho budoucnosti.

Tým bude hledat takovou dvojici, která je pro něj nejlepší. Skoro to vypadá, že Hamilton chtěl, aby jeho kolegou byl Valtteri a tenhle faktor vzal Mercedes v potaz,“ dodává Lehto. Faktem je, že stále více a více zdrojů přichází s informací, že Stříbrné šípy skutečně prodlouží s Valtterim Bottasem a vzdají se Estebana Ocona, který půjde do Renaultu.

Oconův vstup do Renaultu ale není vůbec jasnou záležitostí. Francouzský L’Equipe také očekává Bottasovo oznámení v Mercedesu každou chvíli, ale Oconovo angažmá v Renaultu hodně záleží na dalším rozhodování Nika Hülkenberga.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Mercedes brzy prodlouží s Bottasem. Může za to i Hamilton”

  1. krakra napsal:

    No jasně, jestli Hamilton něco nechce, aby ho porážel týmový kolega,

Napsat komentář