Mercedes odmítá hodit ručník do ringu, našel správný směr

Mercedesu se na Velké ceně Emilia Romagna opět nepodařilo získat pole position, ale šéf týmu Toto Wolff je přesvědčen, že v Imole došlo k pokroku díky nalezení "správného směru" vývoje.

Štítky: Mercedes Zveřejněno 19. 05 2024 — GPF1.cz

Úřadující mistr světa Max Verstappen si vyjel sedmou pole position v sezoně, zatímco George Russell a Lewis Hamilton se museli s modernizovaným vozem W15 spokojit s šestým a osmým místem. Russell vypadal po celý dosavadní průběh víkendu rychlejší a pohodlnější než Hamilton a působivě byl jen o jednu tisícinu sekundy pomalejší než Carlos Sainz z Ferrari. Navzdory neuspokojivým kvalifikačním pozicím si Wolff posílil sebevědomí ze zkrácení časového odstupu od takových týmů, jako je Ferrari. Rakušan stále věří, že Mercedes dokáže zvrátit vývoj, ale uznává, že Stříbrné šípy nedohoní svůj deficit ze dne na den.

“Když se podíváte na odstup od našich nejbližších konkurentů, vidíte pokrok,” řekl Wolff. “Šesté a osmé místo nejsou pozice, na kterých bychom chtěli být. Říkáme to už nějakou dobu, ale vidíme, že náskok ostatních se zmenšuje. Chce to čas a musíme být trpěliví, taková je v tuto chvíli realita.”

VYŠEL NOVÝ MAGAZÍN KOLO NA KOLO č. 10/2024.
PŘEDPLATNÉ: KOLO NA KOLO

PŘEČTI SI STARŠÍ ČÍSLO 06/2024:

Zatímco Russell se přiblížil tomu v kvalifikaci překonat Ferrari, Hamilton byl znepokojivě o osm desetin pomalejší než Verstappen a téměř o tři desetiny sekundy pomalejší než jeho týmový kolega. Sedminásobný mistr světa se v letošní sezoně trápí s vytěžováním potenciálu auta více než kolega Russell.

Navzdory potížím 39letého jezdce se chystá další modernizace týmu z Brackley, který se podle Wolffa konečně ubírá správným směrem.

“Víme, že připravujeme vývoj, který zlepší vyvážení vozu,” řekl Wolff. “I když naše pozice nyní nejsou dostatečně dobré, jdeme správným směrem. Během závodu se zaměříme na maximální využití paketu, který nyní máme, a pokusíme se získat dobré body.”