Mercedes odhalil nový a znovu stříbrný monopost W13

Stáj Mercedes dnes prezentovala monopost, se kterým se pokusí vybojovat další titul v poháru konstruktérů. Zároveň se chce s Lewisem Hamiltonem vrátit na vrchol i v mistrovství světa jezdců. Po jeho boku bude letos nově závodit George Russell.

Štítky: George Russell Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 18. 02 2022 — Jiří Košta

„Od začátku práce na W13 jsem viděl u členů našeho týmu vzrušení jako nikdy předtím, a to díky rozsahu příležitostí, které tyto technické předpisy poskytují,“ řekl Toto Wolff, šéf týmu a generální ředitel Mercedes-AMG Petronas F1.

„Ke konci roku, kdy se projekt stavby vozu skutečně sešel, jsem pocítil hlubokou vášeň v celé organizaci, nejen v technické oblasti, ale i napříč našimi základnami v Brackley a Brixworth, kteří přijali přístup „my to dokážeme“'”.

„Během poslední velké regulační změny v hybridní éře jsme si vedli docela dobře a vedli jsme dobře, když jsme v roce 2017 přešli z úzkých na široká auta. I když máme dobré výsledky, moje zpráva je jasná: nemůžeme se spoléhat na minulý úspěch pro letošní výkon, ale můžeme se spolehnout na naše lidi, naši kulturu, naši strukturu a naše myšlení, abychom pro rok 2022 odvedli tu nejlepší možnou práci,“ dodal Wolff.

Hyundai se chystá vrátit na japonský trh, ale pouze s elektromobily