Mercedes není v boji o titul favoritem. Zlepšení nepřijde hned

Šéf Mercedesu Toto Wolff prohlásil, že jeho tým od začátku roku není favoritem v boji o titul a bude muset přijít s několika úpravami monopostu. Ty ale zaberou čas.

2 Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 6. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Úřadující šampioni ztrácejí na Ferrari 17 bodů v Poháru konstruktérů. Vloni přitom před kanadskou Velkou cenou vedli o 67 bodů. Mercedes tak zatím nevypadá na to, že by v roli o titul měl být favoritem, což potvrzuje i jeho šéf Toto Wolff.

„Líbí se mi, že nejsme považování za favority. Lidé tak většinou označují ty, od nichž chtějí vítězství. Myslím si, že jsme v této pozici od začátku sezony. Vypadáváme z provozního okna pneumatik. Zatím jsme nezažili víkend, kdy by oba jezdci neměli problémy s tímto oknem. Některé věci opravíme rychle, některé mohou trvat déle. Zažili jsme několik těžkých víkendů. Musíme ukázat odolnost a zase se zvednout.“

Mercedes má oproti loňsku potíže s pneumatikami, a to hlavně s ultra-měkkou sadou. Podle Pirelli je to způsobeno laxním přístupem Stříbrných šípů k testování nových sad během loňské sezony. To ale Wolff odmítá. „Nejsem si jistý, jestli to byla výhoda, nebo ne. Koneckonců, to, jakým způsobem šasi reaguje s pneumatikami, je komplexní záležitost. Existuje mnoho desítek faktorů, které spolu navzájem reagují.

Nehledáme výmluvy, protože ostatní jsou schopni z pneumatik dostat více, a my ne. Viděli jsme i u některých soupeřů, že jsou daleko mimo provozní okno pneumatik – třeba Red Bull, který ztrácel v kvalifikaci vteřinu a půl na kolo. V závodě ale vidíte, že se jim docela daří. Zdá se, že je to problém, který mají všichni mimo Ferrari. Za to si zaslouží uznání – mají solidní auto, které je schopno spolupracovat s pneumatikami,“ dodává Toto Wolff.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Mercedes není v boji o titul favoritem. Zlepšení nepřijde hned”

  1. jaroslavii napsal:

    Tohle jsou klasicky psychologicky reci, treba proto, aby ostatni povolili ve vyvoji. Pokud vas nic netlaci, povolite a ani to nevnimate. Mercedes na tom neni vubec spatne, posledni zavod v Monacu byl taky o nastaveni, mam pocit, ze to nestihli jen doladit. Zase prijdou, a to brzy. Maji nejlepsi motor a ten zbytek doladi. Vettel na to bude tlacit, citi sanci, to je jasne. Bude delat vsechno proto, aby ziskal titul a kdyz vyhrava, jezdit ho bavi a je nejlepsi. Hamilton na nej v teto fazi nema.

  2. Zeleenda napsal:

    Trochu mi tu chybí nějaký článek od redakce na téma: Mercedes skrývá potenciál, někteří odborníci tvrdí, že má na Ferrari náskok 0,3 až 1 sec. na kolo 😩😩😩

Napsat komentář