Mercedes: Není tajemstvím, že nová pravidla mají cíl nás více vyrovnat

Zklamání až rozhořčení. To lze vycítit z prohlášení Mercedesu po prohrané kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu. Za ni prý mohou i nová pravidla, která byla zavedena hlavně proto, aby uškodila Mercedesu.

Štítky: Christian Horner Lewis Hamilton Max Verstappen Mercedes Red Bull Zveřejněno 27. 03 2021 — Lukáš Štěrovský

„Není tajemstvím, že změna pravidel nás měla za cíl více vyrovnat s ostatním,“ má jasno Lewis Hamilton. „Už vloni byly vydány ke konci roku technické direktivy ohledně pohonné jednotky, které měly za cíl to samé. Ale to je v pohodě, milujeme výzvu a na takové věci nehledíme. Prostě pracujeme co nejtvrději, abychom udělali to nejlepší, co je v našich silách, a přesně to teď nastane,“ tvrdí.

Red Bull má na věc jiný pohled. „Pravidla toho moc nezměnila. Myslím, že jsme věděli z minulého roku, kde máme největší slabinu. Vypadá to, že jsme ji vyřešili rychle. Je to pro nás skvělý začátek, ale do budoucna to nic negarantuje,“ hlásá šéf týmu Christian Horner.

Vicemistr F1 Esports vyhrál virtuální šampionát formule E a jízdu s monopostem

„Podívejte na Mercedes. Po testech ho všichni odepisovali. Teď jsou zase vpředu a v závodě budou zrovna tak. Bude pro nás obrovskou výzvou je porazit, ale startujeme z nejlepšího možného místa. Vyhrát je vždycky váš cíl. Samozřejmě se v posledních pár letech úplně nenaplnil,“ přiznává Horner.

Radost neskrýval ani Max Verstappen. „Myslím, že lze říci, že to byla od Hondy nejlepší práce během zimy, jakou jsem zažil. Samozřejmě to neznamená, že by předchozí roky taky nebyly z jejich strany působivé. Ale to, jak se zlepšili letos, jejich chápání motoru, to je skutečně impozantní.

Taky si užívám vzájemnou spolupráci, lidé v Hondě jsou vášniví a emotivní, což se mi líbí. Pořád jedou na plný plyn, chtějí vyhrávat. A je to na nich vidět. Dlužím jim velké poděkování za sobotní výsledek, v zimě odvedli skvělou práci,“ nešetří Nizozemec slovy chvály po dominantním kvalifikačním vítězství. A to ho ještě poškození podlahy z úvodu kvalifikace prý desetinku na kolo stálo, jinak by na Mercedes získal půl sekundy…

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Red Bull Racing Honda (@redbullracing)

Red Bull nadělil dáreček i svému bývalému jezdci Davidu Coulthardovi.