Mercedes: Nikdo si u nás nemyslel, že se druhá zastávka vyplatí

Mercedes se opět spolehl na své analytické nástroje, které neprozradily, že by druhá zastávka pro Lewise Hamiltona mohla být výhodnou, stejně jako pro Daniela Ricciarda, která mu vyhrála závod.

Štítky: GP Číny Mercedes Zveřejněno 15. 04 2018 — GPF1.cz

Daniel Ricciardo a Max Verstappen byli povolání do boxů hned, jak na trať vyjel safety car. Jízda na žluté čerstvé sadě pneumatik byla rychlá a jelikož Verstappen chyboval, byl to Ricciardo, kdo se radoval z vítězství. U Mercedesu ale nemysleli, že by tahle strategie byla dobrá.

„Mysleli jsme si, že ubráníme pozice, na kterých jsme se nacházeli,“ prozradil Toto Wolff. „Během prvního úseku závodu nebylo moc předjíždění. Lewis měl bíle nejtvrdší pneu s deseti odjetými koly. Naše kalkulace předpověděly, že by měl vydržet až do konce, a nasadit středně tvrdou žlutou sadu nepředstavovalo výkonnostní výhodu. Byla ale větší, než jsme předpokládali. Nyní samozřejmě víme, že by to byla ta správná strategie. Ale nikdo v týmu, včetně mě, si v tu chvíli nemyslel, že je to správná volba.“

Mercedes ale hájí svůj přístup ke strategickému uvažování a uvádí Bottasův příklad: dřívější pitstop jej dostal před Sebastiana Vettela na v té době průběžné vedení v závodě.

Vyberte tři nejlepší piloty závodu v Číně

Diskuse k článku

Napsat komentář