Využít Bottase jako brzdu v Hamiltonův prospěch? Zatím to není v plánu

Jezdci Mercedesu se po kvalifikaci shodují, že nemají v úmyslu brzdit Sebastiana Vettela tak, aby Lewis Hamilton, startující z osmého místa, mohl snadněji dohánět svoji ztrátu.

1 Štítky: GP Rakouska Mercedes Zveřejněno 8. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Bottas vyhrál pouze s náskokem 0,042 vteřiny na Sebastiana Vettela a získal tak své druhé pole position v kariéře. „Rozhodně se nám povedlo mít pro kvalifikace hezky vyrovnaný vůz. Byl jsem schopen si v něj vybudovat důvěru, kterou přesně na této trati s rychlými zatáčkami potřebujete,“ vysvětluje Fin.

„Na vyvážení vozu jsme během kvalifikace ani nemuseli sáhnout, a výsledkem byly lepší a lepší kola. Takže jako tým jsme přes víkend odvedli skvělou práci. Zítra by to měla být dobrá bitva. Cílem samozřejmě není nic menšího než vítězství. Jsem si jistý, že Lewise také čeká dobrý závod. Má spoustu času na postup dopředu a zisk dobrých bodů pro tým, takže se nemohu dočkat.“

Podle některých spekulací by Bottas v případě dobrého startu mohl Vettel blokovat právě ve prospěch Hamiltona. To ale vítěz letošní GP Ruska odmítá. „Co jsem viděl strategické plány na závod, neplánujeme něco takového.“

To samé tvrdí i Lewis Hamilton. „Nedávalo by smysl, aby Valtteri jel pomalu. Bude na to tlačit tak moc, aby mohl vyhrát závod. Byl rychlý celý víkend, takže to teď vážně něco, co bych řešil.“

Hamilton do závodu po výměně převodovky odstartuje až jako osmý. Je podle něj možný podobný „comeback“ jako v sezoně 2014, kdy po startu z devátého místa dojel druhý? „Jsem si celkem jistý, že tehdy byly rychlostní rozdíly mezi vozy větší. Takže to není tak pravděpodobné. Ale samozřejmě do toho dám vše a budu rád, když se na pódium dostanu.

Kvalifikace byla jinak přímočará, neměli jsme žádné potíže. Jen jsem to ve třetí části úplně nezvládl,“ přiznal Brit, který odstartuje oproti ostatním na tvrdší, super-měkké sadě. „Nemyslím, že to bude velký rozdíl. Je to pomalejší guma, takže první stint bude jen o délce. Hodně se toho může stát se safety carem, deštěm… kdo ví, uvidíme,“ dodal Hamilton.

Vettel a Hamilton si rukama POTŘÁSLI, takže klídek, jo? 😉 Video uvnitř článku. 🎞️

Ferrari se musí soustředit na svůj vlastní závod

Zveřejnil(a) GPF1cz dne 8. červenec 2017

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Využít Bottase jako brzdu v Hamiltonův prospěch? Zatím to není v plánu”

  1. Itimi napsal:

    Jedna vec je čo vyhlásia, druhá že ak sa ham nedostane po 1. Kole na 3tie miesto tak toto aj presne budú robiť, nič iné ani neostáva – samozrejme ak sa po starte Bottas udrzi na 1 mieste.

Napsat komentář