Mercedes nemá nejlepší auto, ale Hamilton to zachraňuje

Vloni měl Mercedes náskok na Red Bull téměř na každém okruhu, včetně Imoly. Výhoda je ale nyní pryč, což dělá šéfovi Mercedesu vrásky na čele. Rozdíl představuje Lewis Hamilton.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 18. 04 2021 — Vašek Štěpánek

Už během Velké ceny Bahrajnu bylo jasné, že si jsou Mercedes a Red Bull velmi blízko. Sobotní kvalifikace v Imole to jen potvrdila, o pole position rozhodovaly tisíciny sekundy. Tento fakt znervózňuje Tota Wolffa.

„Minulý rok jsme zde měli náskok přes půl sekundy, ten je ale nyní úplně minimální, ne-li zcela pryč. Kdyby Verstappen neudělal chybu ve třetí zatáčce, byl by pravděpodobně o dvě desetiny před námi,“ vysvětlil šéf Mercedesu.

Wolff je přesvědčen, že za ‚horší‘ formou Mercedesu stojí nová pravidla ohledně zúžené podlahy. „V Bahrajnu i Imole jsme se oproti sezoně 2020 výrazně zhoršili. Mohu říct, že jsme zaznamenali největší propad ze všech týmů.

Výkonný šéf Mercedesu proto svůj tým již nepovažuje za nejlepší ve startovním poli. „V tuto chvíli rozhodně nejsme na úrovni Red Bullu. Právě v těchto chvílích si Lewise vážím mnohem více. Je to on, kdo dokáže i s horším vozem bojovat na špici. Nevěřím, že máme nejlepší auto, ale on jej z něj dokáže udělat,“ vychválil Hamiltona Wolff.