Mercedes nepodepsal Micka Schumachera kvůli Oconovi

Toto Wolff, šéf Stříbrných šípů, přiznal, že pokud by tým dříve nepodepsal Estebana Ocona, chtěl Mercedes získat do své akademie Micka Schumachera.

2 Štítky: Mick Schumacher Toto Wolff Zveřejněno 25. 08 2019 — Lukáš Podstata

„Přemýšleli jsme o tom, ale už teď je pro nás složité najít závodní sedačky pro své juniorské jezdce,“ říká Wolff. To potvrzuje i současná situace s místem pro Esteban Ocona, další jezdec akademie Mercedesu George Russell závodí pro tým Williams.

„Mick je skvělý kluk, který letos ve formuli 2 předvádí velmi solidní rychlost, stejně jako dřív ve formuli 3. Věřím, že jednoho dne znovu uvidíme jméno Schumacher na startovním roštu formule 1,“ říká Wolff.

Podle šéfa německé stáje se teprve uvidí, kdo bude barvy Mercedesu reprezentovat od roku 2021. Dveře nechává otevřené i pro konkurenční jezdce, Maxe Verstappena a Sebastiana Vettela. „Po roce 2020 je vše otevřené, uvidíme, co se stane,“ uzavírá rodák z Vídně.

Spekulovalo se, že před podepsáním smlouvy s akademií Ferrari před letošní sezonou F2 Mercedes skutečně Micku Schumacherovi nabídku předložil, ale Němec ji odmítl.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Mercedes nepodepsal Micka Schumachera kvůli Oconovi”

  1. krakra napsal:

    Proč podepisovat jezdce, který jezdí na 11. místě?

  2. jenDalsiTeepack napsal:

    Já doufám, že půjde do Ferrari.

Napsat komentář