Mercedes na Manor nemá

Manor chce od Mercedesu pro Pascala Wehrleina příliš moc peněz

Štítky: Alexander Rossi Manor Will Stevens Zveřejněno 3. 12 2015 — Josef Nekvinda

Tým Manor podle všeho vstoupí do nové sezóny 2016 s piloty ze druhé poloviny té letošní. Tedy s Willem Stevensem a Alexanderem Rossim. Pro Mercedes je sedačka pro Pascala Wehrleina příliš drahá.

Britská stáj chystá velké změny, mezi které ale pravděpodobně nebudou patřit ty v jezdeckém složení. Z tohoto úhlu pohledu to vypadá o něco více konzervativněji. Do nového ročníku podle všeho Manor vstoupí s dvojicí pilotů Will Stevens a Alexander Rossi. Místo tak s největší pravděpodobností nezbude na Roberta Mehriho, ale ani na žádného z noviců, kteří si rovněž dělali zálusk na místo závodního pilota, které nabízí už jen Manor. Ačkoli se Roberto Mehri vrátil do kokpitu minulý týden při Velké ceně Abú Dhabí, šlo jen o záskok za Rossiho, který si odskočil k poslednímu závodu do GP2.

„Myslím, že jsem ukázal, že na formuli 1 mám a jsem si jistý, že si závodní sedačku udržím i pro příští rok,“ sdělil Alex Rossi.

Podobně se vyjádřil i Will Stevens. „Všechno okolo příští sezóny vypadá dobře a já jsem docela spokojený s tím, kde jsem a kde se nacházíme s týmem,“ uvedl Stevens. Oba piloti si mohou dovolit být sebejistí i díky ceně, kterou si Manor stanovil jako závaznou pro usednutí do jeho kokpitu. Podle německého Auto Motor und Sport se nyní pohybuje na hranici 10 miliónů dolarů. Společně s přechodem na motory Mercedes, ale i řadou inovací v oblasti techniky by měla jít konkurenceschopnost týmu nahoru, a tak není divu, že spolu s tím stoupá i cena za sedačku.

Toto Wolff se snaží najít místo pro Pascala Wehrleina, ale sám přiznává, že tato cena je až příliš vysoká.

„Máme rozpočet na řidiče, ale ne tak velký. Mohlo by to skončit tak, že oba (Wehrlein a Ocon) skončí v roli testovacích pilotů a závodníků v sérii DTM,“ uvedl Toto Wolff.

Diskuse k článku

Napsat komentář