Mercedes změnu ve startech uvítá

Po nepovedených startech se Mercedes těší na "manuální" změnu pro GP Belgie.

Štítky: Mercedes Zveřejněno 27. 07 2015 — Jan Pastorek

Po Maďarsku musel Mercedes znovu konstatovat, že ve startech do závodů začal hodně ztrácet na konkurenci.

Mercedesy si na Hungaroringu s přehledem zajistily první startovní řadu, ale po pár zatáčkách jim patřily až třetí a čtvrtá pozice. Pro německou stáj ne neznámý, ale pořád nepřijatelný scénář.

„Dělá mi to velké obavy. Minule (v Británii) nás přeskočily oba williamsy, tentokrát dvě ferrari, a to způsobilo všechny ty problémy,“ komentoval sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff.

„Tohle musíme vyřešit, je to neakceptovatelné. Musíme analyzovat, proč se to děje. Má to mnoho různých důvodů, ne jeden konkrétní, ale když se na to podíváte, není to dobré.“

Jezdcům teď pomáhají s nastavením optimálního záběru spojky pro start inženýři, ladění probíhá až do postavení na startovní rošt.

„Je velmi těžké tu kalibraci udělat správně a my jsme měli, alespoň jsem to tak slyšel ve vysílačce, dva velmi dobré tréninkové starty, ale když na tom záleželo při skutečném startu do závodu, vypadalo to, že se nám moc protáčela kola. Pak vás předjedou a nemůžete to zvrátit,“ připomněl Wolff.

Od Belgie ale vstupuje v platnost nové pravidlo, podle kterého už nebudou týmy smět pomáhat s laděním spojky od chvíle, kdy jezdec v neděli poprvé opustí boxy. Stoupne tak vliv pilotů na kvalitu startu. „Možná je to tak pro nás lepší,“ dodal s lehkým sarkasmem Wolff.

Diskuse k článku

Napsat komentář