Mercedes má v Bahrajnu navíc problém s motorem

Dobrá forma Red Bullu v Bahrajnu není jediným problémem Stříbrných šípů. Těm totiž ideálně nefunguje obvykle jejich nejsilnější zbraň – pohonná jednotka.

Štítky: GP Bahrajnu Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 27. 03 2021 — Lukáš Štěrovský

V kombinaci s neposedným šasi, kterému podle prohlášení týmu uškodily změny pravidel v oblasti zadní části podlahy, tak Mercedes může být za druhé a třetí místo dost možná ještě rád.

„Myslím, že ztrácíme na Red Bull v rychlých zatáčkách, tam je vidět jasně deficit,“ přiznává šéf Mercedesu Toto Wolff. „Trošku ztrácíme i z pohledu motoru, rychle nám klesá výkon. Úplně jsme to netrefili s rekuperací energie.

Ale naše velká ztráta není způsobená jen jedinou věcí, na kterou bychom mohli poukázat. Není to pouze o jednom řešení, které by vše napravilo. Věřím ale, že odstranění potíží s rekuperací nás dostane blíž vrcholu. Nebude to snadné, ale dostaneme se tam,“ slibuje Wolff.

Ten má pro svého soka i tak slova chvály. „Honda odvedla skvělou práci. Udělali pohonnou jednotku, která je extrémně konkurenceschopná. Podívejte se, jak zajelo AlphaTauri. Musíme to vzít sportovně. Musíme jim přiznat, že odvedli opravdu dobrou práci, tečka.

Vlastně mě to vůbec nepřekvapilo. Podle mého je Honda velmi pyšná společnost a byl jsem přesvědčený, že do motoru dají všechno své úsilí, i když je to jejich poslední rok. Myslím, že nenechali kámen na kameni a využili všechny zdroje, aby odvedli svoji práci správně. Je to pro nás solidní motivace,“ přiznává závěrem Toto Wolff.