Mercedes má slibné informace z továrny

Toto Wolff nabídl optimistické hodnocení pokroku Mercedesu, když se snaží vytěžit maximum ze svého současného balíčku W14 a zároveň prosazuje dobře zdokumentovanou změnu konceptu vozu.

Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 30. 03 2023 — Jiří Košta

Vzhledem k tomu, že tým je v roce 2023 čtvrtým nejlepším ze stájí v kvalifikaci po prvních dvou závodech v Bahrajnu a Saúdské Arábii, Wolff přiznal, že se dostali do „slepé uličky“, pokud jde o směr jejich vývoje, a nyní pracují na nápravě.

Poté, co George Russell a Lewis Hamilton porazili Ferrari v Džiddě, Wolff poskytl nové zprávy o tom, kde se nachází Mercedes a co bude dál se sestavou v Brackley.

„Pokrok, který jsme viděli v Saúdské Arábii, byl povzbudivý. Maximalizovali jsme balík, který jsme měli, a získali několik solidních bodů,“ řekl šéf týmu.

„Důležitější je, že jsme se nadále učili a chápali více o W14 a našem směru vývoje. Všichni v továrně tvrdě pracovali na tom, aby tyto poznatky proměnili ve výkon.

Náznaky, které vidíme v továrně, jsou slibné. Musíme to ale udělat krok za krokem a nenecháme se unést, dokud neuvidíme výkon převedený do času na kolo na trati.

Konkurenční pořadí za Red Bullem je těsné, malé rozdíly mají velký vliv na získané body. Vepředu zůstává značná mezera a to je nakonec to, co chceme uzavřít.”

Pokud jde o víkendovou Velkou cenu Austrálie na technickém okruhu Albert Park, Wolff se zaměřil na další solidní bodový zisk.

„Albert Park je okruh s jedinečnými vlastnostmi, na kterých budeme muset tvrdě pracovat. Jako vždy se budeme snažit maximalizovat vůz, který máme, a získat tolik bodů, kolik nám náš potenciál aktuálně dovolí. Nejsme tam, kde bychom chtěli být, ale to nám nezabrání v tom, abychom tvrdě závodili a dali do toho všechno, co máme.”