Mercedes: Urážlivé komentáře nás jen posilují

Šéf Mercedesu Toto Wolff přiznal, že nenávistné komentáře na sociálních sítích nejsou pro tým příjemné. S odstupem času ale takové věci tým nakonec jenom posílí.

1 Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 25. 06 2019 — Jiří Košta

Mezi závody v Kanadě a ve Francii se mercedes stal terčem nenávistných komentářů, mimo jiné také kvůli tomu, že Lewisi Hamiltonovi k vítězství pomohla pětisekundová penalizace pro Sebastiana Vettela. Lewis Hamilton navíc na sociální sítě napsal slova: “Nesnáším tento svět. Zkrátka nezáleží na tom, co děláte. Nad tím vším se ale povznesu!”

Nad nenávistnou vlnou se pozastavil i šéf týmu Toto Wolff.

„Trolling na sociálních sítích se hodně zhoršil. Lidé jsou skrytí za anonymními účty, možná někdy ani to ne. A útočí na nás, což bylo hodně špatné. Po Kanadě to bylo hodně špatné,” posteskl si Wolff.

“Polarizace názorů je dobrá, občas je to emotivní a procítěná diskuze. Řekl bych ovšem, že v určitý moment ta diskuze začala být urážlivá a osobní, a to do sportu nepatří.

Zpočátku je těžké to strávit, ale po určité chvíli nás takové věci jen posílí. S každou ránou máme chuť dokázat, že nejsme špatní.”

Diskuse k článku

Napsat komentář