Mercedes kecá Red Bullu do toho, kde může angažovat Albona

Šéf týmu Red Bull Christian Horner není spokojený s tím, jak se jeho protějšek Toto Wolff angažuje v přestupu Alexe Albona do Williamsu. Lodivod Mercedesu o víkendu vzkázal, že pilot Red Bullu místo dostane, jen pokud s firmou rozváže smlouvu.

Štítky: Alex Albon Mercedes Red Bull Zveřejněno 8. 09 2021 — Lukáš Štěrovský

Vazby mezi Williamsem a Mercedesem jsou zjevné. Wolff je bývalým akcionářem britské stáje, která nyní od Stříbrných šípů bere pohonné jednotky.

Z této pozice Mercedes dohlíží na výběr druhého jezdce Williamsu pro příští rok. Mohl by jím být záložní pilot Red Bullu Alex Albon – pokud by s Red Bullem smlouvu rozvázal, jak požaduje Toto Wolff.

„Je to poněkud neobvyklé,“ komentuje Horner fakt, že Mercedes mluví zákaznickému týmu do výběru jezdce. „Má samozřejmě obrovský vliv, ale jsem si jistý, že Williams si bez omezení vybere pilota, kterého ve voze chce.

Možná že Alexe nebudeme muset uvolnit. Z prozatímních rozhovorů s Williamsem a Alfou očekávám, že situace se vyřeší během příštího týdne nebo tak nějak.

Samozřejmě chceme, aby Alex příští rok závodil. Velmi si ho vážíme. Myslím, že jsme blízko nalezení řešení. Doufejme, že se Alex příští rok vrátí na startovní rošt. V zákulisí pro to děláme vše,“ přiznává Christian Horner.

Zatímco Mercedes se obává, že by Albon získal znalosti o jeho pohonné jednotce, které by Red Bull využil při stavbě vlastního motoru, Ferrari dodávající agregát Alfě Romeo, s níž Red Bull také jedná, podobné starosti nemá.

„Jsem přesvědčený o tom, že ať už mezi týmem a jezdcem probíhá cokoliv, je to jen mezi nimi. Jako výrobce bychom to neměli ovlivňovat. Pokud má jezdec příležitost a tým mu rád poskytne místo, pak by mu ho prostě měl nabídnout,“ tvrdí šéf Ferrari Mattia Binotto.