Mercedes k týmové režii přistoupí jinak, ve vztahu k Rusku se vymlouvá

Mercedes znovu upřednostní Lewise Hamiltona, pokud si to okolnosti a průběh nedělní GP Japonska vyžádají. Z kontroverzní komunikace před, během a po GP Ruska se prý ale poučil.

Štítky: Mercedes Týmová režie Zveřejněno 6. 10 2018 — GPF1.cz

Toto Wolff přiznal, že k týmové režii Mercedes v Japonsku přistoupí jinak.

„Určitě ano, protože se učíme, snažíme se učit,“ řekl Wolff. „Naše debata před závodem v Rusku byla možná dobrou debatou, ale nezvážila situaci, že budeme pod tlakem způsobem, jakým jsme se pod tlak dostali. Připadali jsme si jako v sendviči – Sebastian Vettel za námi a Max Verstappen na čele.

Náš plán se zhroutil po prvním setkání s nepřítelem, což se nám v Rusku stalo. Nedělní diskuze před závodem v Japonsku bude odlišná. Taková, aby vytvořila prostor pro nutná rozhodnutí.

Možná jsem udělal chybu, že jsem nebyl stoprocentně srozumitelný v tom, čeho chci dosáhnout,“ vysvětluje si Wolff Bottasovo rozčarování z Ruska. „Bije se ve mně závodník srdcař a chladnokrevně racionálně smýšlející osobnost. Když jsem si představoval, že Valtteri pojede první, Lewis druhý a Sebastian třetí, těšil jsem se ze tříbodové výhody. Ale během závodu jsme pak byli vystavení riziku o Lewisovo druhé místo přijít. A to by znamenalo bodovou ztrátu a proto jsem změnil názor.

Od té doby jsme se spoustou chytrých lidí situaci vyhodnocovali. Pro nedělní závod si chci nechat volné ruce. V Rusku náš plan přestal platit po prvním kontaktu se soupeřem.“

Diskuse k článku

Napsat komentář