Mercedes: „Je třeba se probudit“

Šéf Mercedesu Toto Wolff je po porážce v závodě zklamaný. Závod Mercedesu nevyšel, navíc se do čela šampionátu opět dostal Sebastian Vettel. "Je třeba se probudit," hlásá.

Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 11. 06 2018 — Michal Hylán

Toto Wolff uvedl, že se jeho tým po porážce v GP Kanady musí probudit, podobné chyby by mohly mít fatální následky. Dominantní vítězství Sebastiana Vettela, které ho vrátilo do čela šampionátu, navíc na trati, která Mercedesu „sedí“, Wolffa rozladilo. V rozhovoru pro stanici ORF Wolff uvedl, že ani druhé místo Valtteri Bottase pro něj není nic moc skvělého.

„Jediné poučení z toho je se probudit,“ dodal. „Zaostáváme tam, kde bychom očekávali maximum bodů.“

Na otázku, jaké z toho hodlá vyvodit důsledky, odpověděl: „Je nutné se z toho poučit a všechno zanalyzovat.“

Špatný víkend Mercedesu začal už tím, že z důvodu spolehlivosti nemohl nasadit nový motor. Další chybou byl špatný výběr pneumatik, kvůli tomu měl omezené množství specifikace pneumatik hyper-měkká. V závodě měl Lewis Hamilton problémy s chlazením, kvůli tomu ho tým musel povolat dříve do boxů tak, aby bylo možné provést změny a problém vyřešit.

Jeden z ředitelů Mercedesu Niki Lauda prohlásil, že je nutno ocenit práci Ferrari, která umožnila Sebastianu Vettelovi závod kontrolovat.

„Nemohli jsme nasadit nový motor, s čímž jsme počítali, ale musíme uznat, že Ferrari je jako komplet perfektní. Vůz i motor jsou skvělé, umí hospodařit s palivem.“

„Takže si myslím, že musíme tvrdě pracovat, i Red Bull byl pro nás překvapením, i když nakonec skončil za námi.“

Diskuse k článku

Napsat komentář