Mercedes je rychlejší, přiznává Ferrari. Změnit to mají nové díly

Už pro nadcházející Velkou cenu Španělska plánuje Scuderia nasadit velké úpravy, které mají zlepšit aerodynamiku letošního ferrari. Tým tak chce zredukovat ztrátu na Mercedes.

Štítky: Ferrari Zveřejněno 5. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

„Myslím, že nelze pochybovat o tom, že Mercedes je velmi silný, určitě o něco silnější než my,“ říká šéf italské stáje Mattia Binotto. „V prvních čtyřech závodech jsme nevyhráli, oni získali čtyři triumfy.

Myslím ale, že ztráta není moc velká. Výsledky zatím neodrážely skutečný potenciál našeho auta. Podle mého, pokud máte auto dostatečně rychlé na potenciální zisk pole position, je to celkově dobrý vůz.

V závodě nejsme tak rychlí, ale není to tak, že bychom na Mercedes ztráceli dvacet sekund,“ tvrdí šéf týmu z Maranella.

Ferrari se zatím potýká s aerodynamikou, respektive s příliš malým přítlakem svého vozu. Už v nadcházejícím závodě by mohlo být vše jinak díky nasazení velkého balíku úprav.

Podle italské mutace webu Motorsport.com, který má ve Scuderii několik důvěryhodných zdrojů, tým nasadí nové přední i zadní křídlo. To by mělo vyřešit problémy s nedostatkem přítlaku a také se zahříváním pneumatik. Jako nepravděpodobné se zatím jeví nasazení upravené pohonné jednotky.

Diskuse k článku

Napsat komentář