Mercedes hlásí, že zvládl pitstop za 1,83 sekundy. Ověřili jsme to

Mercedes prohlásil, že doba trvání pitstopu Valtteriho Bottase v 19. kole GP Číny byla kratší, než jakou ukázala oficiální časomíra FIA. Ta řekla, že Bottasův pitstop trval 2,15 sekundy, ale Mercedes nyní tvrdí, že pitstop zvládl za 1,83 sekundy.

4 Štítky: Mercedes Zveřejněno 20. 04 2018 — GPF1.cz

Není pochyb o tom, že to byl naprosto precizní a bleskurychlý pistop v podání Mercedesu. Šéf strategie Mercedesu James Vowles ale tvrdí, že jej mechanici zvládli za 1,83 sekundy, místo deklarovaných 2,15 sekundy.

„Na základě informací našeho signalizačního systému jsme to zvládli za 1,83 sekundy,“ řekl James Vowles.

Podívali jsme se tedy na onen pitstop trochu zblízka. Vědomi si omezení rámečkování filmu, zkusili jsme vytyčit okamžik, kdy se Bottasova kola zastavila a pak zase roztočila po dosednutí jeho mercedesu na zem. I při aplikaci určité tolerance jsme se nedokázali naším měřením dostat pod dvě sekundy.

Není pochyb o tom, že od okamžiku zastavení Bottasovy formule po signál zeleným světlem na jeho ‚semaforu‘ utekl kratší čas, protože pilotovy reakce a pohyb samotného auta si žádá nějaké prodlevy. Ty je ale podle nás férové započítat do celkové délky trvání pitstopu. Co si o tom myslíte vy?

Diskuse k článku

4 komentáře: “Mercedes hlásí, že zvládl pitstop za 1,83 sekundy. Ověřili jsme to”

 1. dmachek dmachek napsal:

  tak pokud si to stopnete v moment když mechanik začne pouštět vůz na kola (zadní mechanik) tak se dostaneme pod 2 sekundy

 2. juress juress napsal:

  Oni měří v interních systémech, jelikož je mají automatizované. Takže předpokládám, že od první roztáčky zbraně po zelenou na semaforu.

 3. villonso napsal:

  Jakube, tuším, že to víš, ale jde o titul nejrychlejší zastávka v boxech v historii (současně drží Red Bull časem 1,92 sekundy).

 4. Jakub McL Jakub McL napsal:

  Totální blbost řešit setiny sekundy v Pitu, když jsou pak rozdíly v cíli v řádu několika sekund (tedy pokud je závod vyrovnaný). Jestli na výjezdu z boxů jede někdo o 20 30 setin dřív, stejně jde o boj kolo na kolo, ale to stejně často nebývá…

Napsat komentář