Mercedes fňuká, jak byl Ricciardo na Bottase „brutální“

Šéf Mercedesu Toto Wolff si postěžoval, že útok Daniela Ricciarda na Valtteriho Bottase byl "brutální" a jen skutečnost, že jej Bottas na poslední chvíli pustil, zabránila kolizi. Podle Wolffa byl Bottas jediným závodníkem, který v GP Číny neudělal chybu.

2 Štítky: Daniel Ricciardo Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 16. 04 2018 — GPF1.cz

Dvanáct kol před cílem Ricciardo na čerstvé sadě pneumatik zaútočil na lídra závodu Bottase, který na rozdíl od Ricciarda nestihl využít safety caru a dojet si pro čerstvé gumy. Podle šéfa Mercedesu Tota Wolffa ale manévr vyšel jen díky Bottasově spolupráci.

„Daniel je jedním z dobrých pilotů, jak opět dokázal,“ řekl Wolff. „Byl agresivní tam, kde to bylo potřeba. A čekal na své příležitosti. Možná byl jeho manévr na Valtteriho trochu… brutální. Ale vyšlo mu to. Valtteri mu pomohl, aby zabránil kolizi. Ale to je závodění a je to skvělé.

Valtteri jel skvěle a měl smůlu na safety car. Jel bez chyb. A to také během Riccardova předjetí. Kdyby na poslední chvíli nevytvořil prostor, Ricciardo by do něj naboural. Valtteri je jediným pilotem, který neudělal chybu.“

Sám Valtteri Bottas ale řekl, že s ohledem na rychlost Red Bullu bylo jen otázkou času, než by jej Ricciardo předjel.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Mercedes fňuká, jak byl Ricciardo na Bottase „brutální“”

  1. dmachek dmachek napsal:

    já z toho vyjádření teda nevidím že by někdo fňukal

  2. Simir77 Simir77 napsal:

    Sezóny, kdy Mercedes po startu všem ujel, jsou naštěstí pryč a to se jim nelíbí.
    Ricciardo na rozdíl od ostatních (Max, Pierre) všechno ubrzdil. Reakce Bottase byla ale taky příkladná. Lepší mít 20 bodů nebo být za tvrďáka a vymlouvat se na to, že mám nos vepředu.

Napsat komentář