Mercedes do testů vstoupí “se ztrátou” za Red Bullem a Ferrari

Šéf Mercedesu Toto Wolff je přesvědčen, že tým "nakonec" bude mít ve formuli 1 2023 vůz, který bude jezdit v popředí, ačkoli zotavující se tým věří, že při předsezónních testech bude "začínat" za Red Bullem a Ferrari.

Štítky: Mercedes Zveřejněno 22. 02 2023 — GPF1.cz

F1 se tento týden vrací s třídenním předsezónním testováním a rychlost Mercedesu je po loňských problémech ve středu zájmu. Očekávalo se, že Mercedes vstoupí do sezóny s velkým nasazením po přepracování svého nového vozu W14, ačkoli při jeho představení minulý týden očekávání zlehčoval a prohlásil, že zůstává “pokorný” a hraje “na honěnou”. Šéf týmu Wolff se také zavázal, že Mercedes “nakonec” bude mít dostatečně rychlý vůz, “aby mohl bojovat v samé špičce startovního pole”.

“Tak nad tímhle slovem jsem přemýšlel asi 15 minut, když jsme se bavili o tiskové zprávě!” dodal. Wolff vysvětlil, proč použil toto slovo “nakonec” a také v jakém rozpoložení Mercedes vstupuje do nové sezóny.

“Protože na jedné straně chcete říct, že budeme konkurenceschopní. Na druhé straně musíte zůstat pokorní a realističtí. Takže můžete říkat: Doufám, že budeme konkurenceschopní. A někde uprostřed cesty doufáme, že budeme konkurenceschopní. Jen nevíme kdy. A to bylo to “nakonec”.

Myslím, že jsme na křivce sledování takové, na kterém jsme chtěli být, pokud jde o naši výkonnost, ale současně  nevíte, kde jsou ti ostatní. Myslím, že nejdůležitější je pokora. Vždycky jsme se snažili být pokorní, a zvláště po loňském roce.

Musíme si pořád připomínat, že jsme v sezoně byli dlouho dost pozadu.”

“Neděláme si iluze, že to bude těžké,” řekl technický ředitel týmu Mike Elliott. “Začínáme se ztrátou a nepatříme k favoritům. Je to pro nás neobvyklá pozice za posledních deset let, ale soustředíme se na sebe a pracujeme na tom, jak odvést co nejlepší práci.”

Lewis Hamilton, který je letos opět partnerem George Russella, přiznal, že loňské boje byly “šokem”, a řekl:

“Myslím, že letos jsou všichni mnohem více při zemi. Možná nebudeme nejrychlejší hned na startu, ale máme potenciál se k nim snad přiblížit a na začátku sezony snížit náskok.”