Mercedes chystá před pauzou další upgrady

Před letní přestávkou nás čekají závody v Maďarsku a Belgii. Ještě pro tyto závody přiveze Mercedes další vylepšení.

Štítky: Mercedes Zveřejněno 10. 07 2024 — Dominik Kovář

Vyhrát dva závody za sebou? To se Mercedesu povedlo naposledy v roce 2021. Ano, nejúspěšnější tým hybridní éry měl za sebou těžké dvě sezóny s jedinou výhrou ze 44 závodů. První závody v roce 2024 na tom byl tým z Brackley snad ještě hůře, než v letech 2022 a 2023. Od závodu v Kanadě ale jde Mercedes vzhůru, což dokazují výhry v Rakousku a Velké Británii.

Je pravda, že v Rakousku spadlo vítězství Mercedesu, potažmo George Russellovi, do klína kvůli kontaktu Verstappena s Norrisem v závěrečných kolech závodu. Ve Velké Británii jsme byli pro změnu svědky proměnlivých podmínek, ve kterých však Mercedes působil společně s McLarenem nejlépe. Vítězství tedy není v žádném případě náhodou. Ba co více, v Silverstone se konečně dočkal Lewis Hamilton. Po dlouhých 56 závodech, dvou letech a sedmi měsících si britský pilot připsal své 104. vítězství ve formuli 1.

Další vylepšení na Hungaroringu a ve Spa

Mercedes v žádném případě nelení a další upgrady monopostu W15 jsou na cestě. “Co se týče výkonu, bude toho více,” řekl šéf týmu Toto Wolff. “Přineseme novinky do Budapešti a Spa. Nesmíme se nechat unést, minulý týden jsme těžili z kontaktu ostatních (Verstappen a Norris), ale dnes jsme vyhráli zaslouženě.”

“Měli jsme skutečné tempo, mohli jsme vidět George a Lewise ve vedení za všech podmínek, které zde panovaly. Když si uvědomíte, že před pěti závody jsme nebyli ani kandidátem na stupně vítězů, což vypadalo jako třetí rok trápení, si to všechno nakonec sedlo. ”

“Najednou všechno, co nedávalo smysl, smysl dává. Výsledky směru vývoje jsou znovu jako za starých časů. Nalezneme výkon, dáme ho do auta a to se promítá v času na kolo. Poslední dva roky tomu tak nebylo. Nebyli jsme schopni dát jezdcům auto, které by jim dovolilo bojovat o vítězství.”

Další šanci na potvrzení pozitivní vývojové křivky má Mercedes příští týden na maďarském Hungaroringu, kde se Mercedesu obvykle daří – v posledních čtyřech letech zde pokaždé stáli na pole position.