Mercedes chce vzdát vývoj svého vozu. Red Bull tomu nevěří

Rozsáhlé změny v pravidlech pro rok 2022 donutily většinu týmů přesunout pozornost, co se vývoje týče, z letošních vozů na ty připravované. Nejinak tomu je u Mercedesu, přestože stáj je v boji o titul s Red Bullem.

Štítky: Mercedes Red Bull Zveřejněno 27. 06 2021 — Lukáš Štěrovský

Mercedes tak musí učinit i kvůli platnosti rozpočtového stropu, novinky letošní sezony. Stáj tak v podstatě nemá možnost utrácet peníze na souběžný vývoj dvou aut, přestože fyzicky zdroji třeba disponuje.

„Nasadíme už jen drobná vylepšení,“ prozradil šéf stáje Toto Wolff v rozhovoru s expertem Martinem Brundlem pro TV stanici Sky Sports. Wolff také přiznal, že očekává souboj s Red Bullem i do dalších let.

„Věříme, že tahle sportovní válka bude dlouhá, že nerozhodne jeden závod nebo jedna sezona. Musíte zvážit fakt, že předpisy pro rok 2022 budou platit mnoho let a vývoj jde rychle dopředu,“ vysvětluje, proč Mercedes upřednostnil nový vůz před tím současným.

Ostatně není sám, podobně je na tom i Ferrari nebo Haas. Na druhou stranu Red Bull bude pracovat na voze 2021 až do letní pauzy. „Teoreticky totiž lze uplatnit získané poznatky i na autě pro další rok,“ prozradil už dříve poradce stáje Helmut Marko.

Ten navíc slovům svého soka plně nevěří. „Pokud si budeme co do výkonů i nadále podobně blízko, nevěřím, že jedna strana, natož my, ustane ve vývoji,“ myslí si.

Mercedes uznává, že Pérez je reálnou hrozbou pro zbytek sezony