Vysvětlete Hamiltonovi, že jeho teorie o rychlosti Red Bullu nejsou pravdivé

Christian Horner reagoval na slova Tota Wolffa o přímé rychlosti Red Bullu a doporučil šéfovi Mercedesu vysvětlit Hamiltonovi několik věcí, jelikož Britovy teorie nejsou úplně pravdivé.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Red Bull Toto Wolff Zveřejněno 27. 06 2021 — Vašek Štěpánek

Šéf Red Bullu Christian Horner uvedl, že by měl Toto Wolff vysvětlit svému pilotovi Lewisi Hamiltonovi, z jakého důvodu byl rakouský tým během GP Francie tak rychlý na rovinkách.

Wolff se na tiskové konferenci zaměřil na rychlost Red Bullů na rovinkách a připustil, že rozhodnutí rakouského týmu použít zadní křídlo s nízkým přítlakem na okruhu Paul Ricard rudým býkům pomohlo k nejvyšší rychlosti. Horner využil příležitosti a vyjádřil se k Hamiltonovým ‚teoriím‘.

„Myslím si, že tohle by měl Toto svému jezdci vysvětlit. Se zájmem naslouchám některým Lewisovým teorií, ale většinou jsou dost daleko od pravdy. Ve Francii jsme jeli s nižším křídlem a menším odporem vzduchu a v důsledku toho má auto tendenci jet po rovinkách rychleji,“ prohlásil šéf Red Bullu.

Wolff pro změnu hájí svého pilota. Závodník je osoba, která v kokpitu může vidět věci, které ostatní lidé vidět nemohou.

„Myslím, že je potřeba vzít do úvahy jeden zásadní faktor, a sice to, že pilot je osoba, která toho z auta vidí nejvíc, zvlášť když se jedná o Lewise. Je ale potřeba se na celou situaci podívat obecně.

Zázraky neexistují, není možné na závod přinést novou pohonnou jednotku, která je stejně homologována a je třikrát tak rychlejší. Šlo o konfiguraci okruhu a nízkého odporu vzduchu, proto byl jejich (Red Bullu) vůz tak rychlý.

Jejich auto zkrátka v kvalifikaci bylo rychlejší než to naše, tak to prostě je. My se teď musíme snažit o to, abychom to napravili,“ uzavřel debatu Wolff.