Mercedes by měl sledovat dění na trati, a ne čučet do počítačů

Jacques Villeneuve kritizoval strategii Mercedesu a tvrdí, že by se neměli vždy spoléhat na své počítačové simulace, ale měli by se dívat kolem sebe a vidět, co se děje.

Štítky: Jacques Villeneuve Mercedes Zveřejněno 4. 11 2022 — Jiří Košta

Mercedes se v Mexiku držel strategie jedné zastávky, když začal závod na středních pneumatikách a přešel na tvrdé, zatímco Red Bull zvolil kombinaci měkká/střední, takže jel pouze na jedné zastávce.

Oba jezdci Mercedesu Lewis Hamilton a George Russell nebyli spokojeni s výběrem tvrdých pneumatik pro jejich druhý stint, zatímco tým to popíral a tvrdil, že jsou tou nejlepší volbou.

Jacques Villeneuve byl zaujatý tím, jak se Mercedes choval, což dělalo závod na Autodromu Hermanos Rodriguez zajímavým.

„Atmosféra v Mexiku byla skvělá, opravdu úžasné se dívat. A i přes kritiku, že byl nudný, jsem závod shledal zajímavým.

Obzvláště díky výběru Mercedesu to bylo fascinující, i když možná měli také více sledovat televizi,” zdůraznil.

„Mercedes měl celé roky nejlepší auto a nikdy nebyli v takové situaci. V neděli byli v defenzivě, kde byl Red Bull agresivní a přešel do útoku. Když bráníte, vaše volby nejsou nikdy rozhodující a vyhrajete, jen když ten druhý udělá chyby.

V první polovině závodu bylo snadné vidět, že měkká pneumatika přežila navzdory plným nádržím a zelené trati. Už padesát let platí, že jak závod postupuje, stáváte se lehčí a trať získává větší přilnavost. Takže jsem byl překvapen volbou pneumatiky nejtvrdší směsi.

Lewis Hamilton měl stále rychlost, tak proč ne? Ale pro George Russella to byla velká frustrace: několikrát požádal, aby jel dál a šel pro měkkou pneumatiku. Stejně neměl co ztratit.

Všichni viděli, co Ricciardo dělal na středních, což byla jednoznačně ta správná směs. Možná by se tým Mercedesu měl také dívat na televizi, místo aby se díval na všechny své počítače.

Red Bull si závod vyhrál tím, že začal na červené pneumatice, Verstappen nebyl ovlivněn špinavým vzduchem a jel velmi důrazně pro vítězství i přes složitě ovladatelné auto,” shrnul Villeneuve.

Mercedes odstartoval do závodu na druhém a třetím místě s Russellem a Hamiltonem, ale zatímco Hamilton skončil druhý, díky strategii svého týmu přišel o slušnou šanci na první vítězství v roce 2022.

Volkswagen představil koncept ID. XTREME