Mercedes by Grosjeanovi umožnil rozlučkovou jízdu s F1

Romain Grosjean se chce s formulí 1 rozloučit důstojně. K tomu potřebuje dostat možnost startovat v posledním závodě sezony, Velkcé ceně Abú Dhabi. Popáleniny rukou a lehčí poranění by tomu mohly zabránit. S takovou variantou Grosjean počítá a nechal se slyšet, že by v takové situaci volal všem týmům, zda by mu nedaly šanci absolvovat test. Inu... pokud se žádný nenajde, Mercedes mu tu šanci dá.

Štítky: Mercedes Romain Grosjean Zveřejněno 5. 12 2020 — Tomáš Richtr

Po děsivé havárii s velkým požárem, která otřásla nejen světem motorportu, po startu Velké ceny Bahrajnu, nejspíš přišel Romain Grosjean o možnost klidného rozloučení s kariérou pilota F1. Pokud by nedostal možnost nastoupi v závěrečné Velké ceně Abú Dhabi příští víkend, poprosí Grosjean jakýkoli tým, aby mu dal šanci na rozlučku absolvovat alespoň 10 až 15 kol třeba během neoficiálních testů v lednu příštího roku.

Šéf mistrovského Mercedesu Toto Wolff prozradil, že pokud by se žádný takový tým nenašel, Mercedes mu šanci dá.

“Pokud to budeme moci udělat, a z jeho okolí to žádný z týmů, pro který závodil, mu tu šanci nenabídne, pak bychom to udělali,” řekl Toto Wolff.

Romain Grosjean na stupních vítězů stál celkem desetkrát. Naposledy při GP Belgie 2015. Tehdejší Lotus E23 Hybrid poháněl právě současný motor Mercedes 1.6 V6T.

„Pomyslel jsem na Laudu. A pak, že kvůli svým dětem se musím dostat ven.“