Mercedes bude od roku 2025 oblékat Adidas

Dlouholeté spojení oděvní značky Puma a Mercedesu se ve formuli 1 blíží ke konci. Německá stáj si už našla náhradu v podobě dalšího slavného oděvního výrobce.

Štítky: Mercedes Zveřejněno 3. 07 2024 — Dominik Kovář

S odchodem Lewise Hamiltona do Ferrari dojde u Mercedesu k několika změnám u sponzorů. Jedním z nich je odchod německé oděvní společnosti Puma, která je s Mercedesem ve formuli 1 od roku 2012. Nahradí ji konkurenční německá firma Adidas.

Adidas hledá nové cesty. Po více než 70 letech totiž skončí jejich partnerství s německým národním fotbalovým týmem, který od roku 2027 přejde ke značce Nike. Generální ředitel Adidasu Bjorn Gulden se o F1 vyjadřoval v pozitivním slova smyslu a chválil jí za její růst, který v posledních letech zaznamenala. “Mluvíme s několika týmy, většina smluv platí do roku 2026, takže doufám, že brzy dojdeme k závěru,” řekl Gulden.

Oficiálně nebylo nic potvrzeno, ale vše nasvědčuje tomu, že Adidas si pro vstup do F1 vybral stáj Mercedes. Paradoxem je fakt, že v době, kdy Puma začala spolupráci s Mercedesem, byl Bjorn Gulden jejím generálním ředitelem. Dohoda by podle spekulací mohla přinést Mercedesu 30 milionů eur ročně.

Dalším oděvním sponzorem, který by mohl po sezóně Mercedes opustit, je Tommy Hilfiger. Stylová značka je úzce spjatá s Lewisem Hamiltonem, který míří do Ferrari. To ale neznamená, že se Tommy Hilfiger stane sponzorem Ferrari. “Abych byl upřímný, nevím, co tým plánuje. Ferrari má své vlastní věci a proto s námi do Ferrari nepůjdou,” odpověděl Hamilton na otázku, zda si populární módní značku vezme do italského týmu s sebou.