Mercedes během závodu „neviděl svá auta“

Pozorným divákům neuniklo, že při televizním přenosu GP Japonska bylo neobvykle málo záběrů na vedoucí tým Mercedes. Statistika po závodě jednoho z fanoušků odhalila, že kamery si jich všímaly pouze necelých šest minut. Celý tým je mírně řečeno zmatený touto skutečností. Okamžitě se zvedla vlna spekulací a divokých konspiračních teorií. Pozornost kamer si stříbrné šípy…

1 Štítky: Bernie Ecclestone FOM Mercedes Zveřejněno 28. 09 2015 — Marie Tomšíková

Pozorným divákům neuniklo, že při televizním přenosu GP Japonska bylo neobvykle málo záběrů na vedoucí tým Mercedes. Statistika po závodě jednoho z fanoušků odhalila, že kamery si jich všímaly pouze necelých šest minut. Celý tým je mírně řečeno zmatený touto skutečností.

Okamžitě se zvedla vlna spekulací a divokých konspiračních teorií. Pozornost kamer si stříbrné šípy nezískaly ani při zastávce v boxech. Záběry byly omezeny pouze na výjezd. V průběhu závodu dal Mercedes na svůj Twitter účet smajlíka jako komentář, že se konečně dostal do záběru.

Niki Lauda se nechal slyšet, že si příští týden promluví s Berniem Eccelstonem na toto téma.

„Abych byl upřímný, vypadalo to celkem směšně. Když jsem sledoval obrazovku, tak jsem viděl Sauber nebo McLaren. Lewis byl v boxech, vedl závod a kamery si ho všimly až při výjezdu. Nevím proč. Musíme zjistit, kdo za to byl zodpovědný a co bylo špatně. Chci se setkat příští týden s Berniem a zeptat se ho, jaký je důvod. Doufám, že dostanu rozumnou odpověď.“

Šéf Mercedesu Toto Wolff s nadsázkou dodal: „V průběhu závodu jsem nevěděl, v jaké části trati se nacházíme. Musel jsem se spolehnout na jiné zdroje. Naší prioritou bylo vyhrát závod, to se povedlo, ale asi to nestačilo.“

statistics

O nadsázku jde proto, poněvadž týmy mají na boxové zídce přesné GPS pozice svých vozů, takže nepotřebují televizi k tomu, aby věděly, kde se jejich vozy nacházejí. Ale televize je silným doplňkovým nástrojem.

Jedna z teorií tvrdí, že nedostatek záběrů mohl být Bernieho pomstou za odmítnutím dodávek motorů pro Red Bull. Ve Spa Ecclestone varoval německého dodavatele motorů: „Myslím si, že by o tom měli pečlivě přemýšlet.“

Lauda i Wolff pochybují o tom, že by existovala nějaká spojitost s prohlášením v Belgii:

„Nemyslím si, že to nějak souvisí. Souboje uprostřed pole asi opravdu byly zajímavější,“ řekl Wolff.

Podobné nepřízně ze strany Bernieho Ecclestona se dostalo na úkor týmu Manor, který podle všeho do úvodní GP Austrálie letošní sezony přijel s vědomím, že nebude startovat, ale účast tým potřeboval zaregistrovat kvůli plnění smlouvy právě s Ecclestonovou společností FOM.

Toto Wolff

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Mercedes během závodu „neviděl svá auta“”

  1. Leon napsal:

    Citajme medzi riadkami.
    Ecclestone popírá, že by byl Mercedes v TV méně úmyslně, cílem prý je dostat do televize více záběrů ze soubojů ve středu pole (Die Welt)
    Pekna myslienka s ktorou sa da len suhlasit. Problematicke je skor pochopit preco Ecclestone stanovuje nejake ciele, ktore su jeho zelanim a produktom.

Napsat komentář